Павло Табаков працює над власним мюзиклом, а перед виходом на сцену з'їдає півплитки шоколаду [+ІНТЕРВ'Ю]
– Десять років тому, у грудні 2005-го, Ви перемогли у популярному телепроекті "Шанс", і цей момент багато хто називає переломним у Вашій пісенній кар'єрі. Нині, оглядаючись назад у ці десять років, які головні, найбільш значущі події назвали б?
– "Шанс" став початком моєї сольної кар’єри. До того я співав у різних колективах, ми часто їздили на гастролі за кордон. А завдяки "Шансу" в Україні з’явився співак Павло Табаков (усміхається). На той час це було єдине талант-шоу у нашій країні, тому кожен переможець одного прекрасного дня, як то кажуть, прокидався знаменитим. І це було свого роду випробування. Зізнаюся, на початку я навіть підхопив зіркову хворобу. Але, на щастя, поруч були друзі, які швидко повернули мене до тями (сміється). Я почав працювати над репертуаром. Перші кілька років мені допомагав Ігор Кондратюк, з яким ми уклали таку собі джентльменську угоду. Хоча всі ці роки я був сам собі продюсером – сам вирішував, що і як хочу співати. Випустив п’ять різножанрових альбомів, кілька музичних відео, багато гастролював Україною, бував з концертами за кордоном. За десять років є що згадати!
– Не можу не згадати Вашої перемоги на іншому вокальному шоу – "Голос країни". Що дав Вам цей досвід? Чи задоволені співпрацею з Universal Music Group, яка була обіцяна переможцеві "Голосу"?
– На "Голос країни" я прийшов уже досвідченим співаком. Коли мій тренер Діана Арбеніна дізналася, що в мене є чотири альбоми, здивувалася: "Павло, а нащо вам цей проект? Ви – уже артист!" А мене тягнуло до змагань (усміхається). На "Голос" я прийшов за творчим адреналіном, за новим досвідом – і отримав його. Мені пощастило і з тренером, і з музичним продюсером – Костянтином Меладзе. Вони не ламали мене, ми спільно визначали моє музичне позиціонування у шоу. І вгадали! Я просто був собою. Як жартував Меладзе, "Табаков – інтелігент-романтик".

Моїм призом за перемогу у "Голосі країни" став контракт з компанією Universal Music Group. Ми мали багато раундів переговорів, поки врешті підписали контракт – на умовах, прийнятних, у першу чергу, для мене і моєї команди. Наша співпраця тривала кілька років: випустили спільний альбом "Мій світ" і кліп "Дякую небесам". Це був корисний досвід.
– Ви записали 5 сольних альбомів, останній – у 2013-му. Чи плануєте роботу над наступним? Чи, можливо, таке поняття, як альбом, диск, втрачає цінність в еру інтернету, коли будь-яку нову пісню чи відеокліп відразу можна скачати з Мережі?
– Так, якраз зараз думаю над тим, щоб випустити альбом літніх пісень – легких, позитивних, настроєвих. Ви праві, CD справді втрачають свою колишню цінність. Але, якби втратили зовсім, то артисти не випускали б компактів. Але ж випускають! Компакт-диск – це своєрідний підсумок творчої роботи за певний період, систематизація репертуару. От у мене є альбом колядок і різдвяних пісень "Різдво для двох", інший альбом "Кава-Blues" – джазових і блюзових пісень. А Інтернет… Я розглядаю всесвітню павутину як додаткові можливості популяризувати свою музику. У цивілізованому музичному світі вже навчилися заробляти на поширенні музичного контенту в Інтернеті. В Україні ще тільки вчаться…
– Маєте великий досвід виступів на закордонних сценах і можете порівняти умови для творчої праці композитора і виконавця там і в нас – чи не плануєте, з огляду на це, виїхати в Європу чи Америку для постійної роботи там?
– Є одне золоте правило, яке діє у шоу-бізнесі, де і хто б ним не займався, – унікальність матеріалу. Так, за кордоном у силу багаторічного досвіду зовсім інший підхід до створення музики. Торік, будучи у Канаді, я потрапив на відому на весь світ студію звукозапису METALWORKS STUDIOS, де писалися David Bowie, Christina Aguilera, Nelly Furtado, Katy Perry, The Cranberries, Placebo, Guns N' Roses… Звісно, я хотів би попрацювати на такій студії. Але виїхати з України… Ви знаєте, у 1990-х і на початку 2000-х я міг і не раз залишитися жити у Франції, куди разом із октетом "Орфей" ми їздили на гастролі по кілька разів на рік. Але ж не зробив цього! Відповім на Ваше запитання словами мого улюбленого філософа Григорія Сковороди: "Якщо зерно було кинуте у цю землю, на цій землі вони і повинно прорости".

– До Нового 2016 року Ви підійшли з новою концертною програмою "Сніг без пауз". Розкажіть, будь ласка, про неї детальніше – що почують глядачі, які завітають на концерт у Рівному 26 січня?
– У концертній програмі "Сніг без пауз" – багато прем’єр, зокрема пісня "З Новим роком!", яку ми запрем’єрили наприкінці 2015-го. А також – світові хіти, різдвяні пісні, традиційні українські колядки у незвичних, моїх обробках, а ще – попурі з колядок різними мовами.
– Чув, що в новій програмі будуть колядки п'ятьма мовами. Цікаво, чим відрізняються ці твори в різних країнах, де Вам доводилося багато виступати? Колядки якою мовою звучать, на Ваш погляд, найоригінальніше?
– Так, я планував заспівати колядки п’ятьма мовами. Але у процесі підготовки програми кількість мов збільшилася до восьми (усміхається). У попурі, яке буде такою собі музичною мандрівкою на Захід від України, прозвучать колядки і різдвяні пісні польською, німецькою, французькою, італійською та іспанською мовами. Заспіваю також англійською. А ще ми з моїм гітаристом підготували дуже гарну старовинну духовну пісню латиною – Panis Angelicus.
З іноземних у мене улюблена французька мова, відтак улюбленою є саме французька колядка. Вона – старовинна, така, що не всі її співають, дуже гарна, написана у XIII столітті. З польськими колядками у нас взагалі дуже багато спільного, адже історія наша багато в чому перетиналася. Але є у поляків і такі різдвяні пісні, які не схожі на наші – саме таку я і вибрав. Щодо німців, то в них все дуже гармонійне і мелодійне. Іспанія – з ритмікою: от як грають іспанці на гітарах, так у них і колядки звучать. Італійські різдвяні пісні – дуже розспівні, недарма ж їхня мова вважається однією з найбільш мелодійних.
– Що допомагає Вам підтримувати гарну фізичну форму, працездатність під час концертних турів, адже це – постійні переїзди, високі навантаження, насамперед – емоційні?.. Маєте якісь секрети?
– Найбільшим антистресом для мене є мої діти! А щодо підтримки фізичної форми, то стараюся вживати здорову їжу, висипатися і, коли це дозволяє гастрольний графік, 2-3 рази у тиждень ходити у спортзал: плаваю, займаюся на тренажерах. Щодо секретів, то один розповім: перед виходом на сцену з’їдаю півплитки чорного шоколаду (сміється).
– Що такого, чого ще не робили, хотіли би спробувати у 2016-му – можливо, в музиці, можливо, взагалі в житті? А що хотіли б понад усе зберегти і примножити в Новому році?
– Дуже хочеться, щоб світ у Новому році просто став кращим. Щоб сталося те, що називається чудом! Щоб у світі поменшало агресії і негативу та прибуло миру і добра! Одна з моїх персональних великих творчих цілей на 2016-й рік – дописати мюзикл, над яким працюю вже більше року. Тема непроста – про великого українця, людину, на якій тримається наша нація. На жаль, у нашій країні дуже складно реалізувати такий масштабний проект. Я не хочу, щоб постановка була абиякою. Прагну, щоб усе було на найвищому професійному і технічному рівні. А це потребує великих інвестицій. Наразі ми у пошуку.
– Насамкінець – банально, але традиційно: ваші побажання рівнянам, які збираються на Ваш концерт 26 січня в нашому місті!
– Концертна програма "Сніг без пауз" наповнена позитивними емоціями, людським теплом і добром. Саме такою я задумував її. У теперішньому житті людям і так вистачає турбот, тому нехай хоча б на концерті вони відволічуться, наповняться гарними емоціями. Найкраща винагорода для мене і моєї команди – коли люди, виходячи із залу, усміхаються. Сподіваюся, 26 січня у Рівному саме так і буде! Дуже чекаємо цієї зустрічі!

Фото надані прес-службою Павла Табакова
купить Ауди РС4 в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах - Automoto.ua

"Сніг без пауз", концерт у Рівному, співак, "Голос країни", концерт Рівне, Павло Табаков
Дві кандидатки від Рівненщини претендують на престижну премію Верховної Ради України

Цьогоріч процедура висунення кандидатів на щорічну премію Верховної Ради України для педагогічних працівників виявилася значно простішою, ніж торік.
переглядів: 286
Серед звільнених з полону семеро рівненчан

Серед звільнених сьогодні з полону українських військовослужбовців є і 7 наших земляків з Рівненщини.
переглядів: 329
На Дубенщині депутата обвинувачують у неподанні декларацій

Прокурори Дубенської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно депутата однієї з громад Дубенщини, якому інкримінують умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
переглядів: 249
Рівне попрощається з Євгенієм Шаповалом — Героєм, який віддав життя за Україну

Ще одна гірка втрата для Рівного — у бою за Україну загинув Євгеній Шаповал. Йому було лише 31 рік.
переглядів: 260
Рівне прощається з двома Героями – Володимиром Коцуром та Михайлом Бараболею

Обидва мужньо боролися за свободу й незалежність України, віддавши найдорожче — своє життя.
переглядів: 259