Ми у Facebook
23.01.2016, 18:30

Поради рівнянам: куди подіти новорічну ялинку

До того, як потрапити у Ваш дім, ялинка росла 5-7 років і шкода просто викинути її у смітник через 2 тижні милувань.
Насправді, варіантів, куди подіти новорічну красуню після свята, дуже багато. Наведемо декілька з них:

Відвезіть ялинку в зоопарк! Тварини зрадіють такому подарунку.

Але це можливо лише за деяких умов, про які розповіла куратор зоологічної колекції Рівненського зоопарку Оліферук Ірина:

- Головне – ялинка має бути з хвоєю, не осипатися. На ній не має бути залишків «дощику», серпантину, вати, іграшок – для тварин це дуже небезпечно. Також не варто привозити в зоопарк ялинку, якщо ви бризкали її штучним ароматизатором або вкладали на неї штучний сніг. Якщо ж ваша ялинка відповідає цим умовам, то наші тварини з задоволенням поласують хвоєю.
У вольєрах ви вже можете побачити ялинки – це підприємці, які займалися їх реалізацією, привезли нам залишки, що не розкупили перед новорічними святами. Тому в тварин теж були свої новорічні смачні ялинки.


З подібною ініціативою виступив не лише Рівненський, а й інші зоопарки та звіринці.

Якщо ви полюбляєте рибалити, то маєте гарну нагоду потурбуватися про об’єкт вашого хобі.

Обріжте гілки ялинки (хвоя повинна ще міцно триматися), зв’яжіть їх, наче віник, та затопіть у водоймі. Перед тим прив’яжіть до нього щось важке або прикріпіть гілки до нависаючих гілок дерев, коряг, валунів. Риба буде використовувати ці «віники» для нересту.



Новорічні ялинки можуть стати житлом для риб


Якщо у вас є дача або родичі в селі, новорічна ялинка може стати відмінним добривом або ж мульчою.

Хвою можна добавляти в лунку при посадці різних городніх рослин: томатів, суниць, кислих ягід, фруктів. Гарно себе зарекомендувала хвоя і у боротьбі зі шкідниками плодово-ягідних культур. Хвойна мульча добре зберігає вологу, не дає рости бур’янам.

Кияни можуть віднести свої ялинки у спеціальні пункти прийому, організовані Київзеленбудом. Підприємство буде подрібнювати їх та використовувати для мульчування.

На жаль, у Рівному таких пунктів прийому не організовано. Але ми поцікавилися, що ж відбувається з ялинками, котрі потрапили на смітник, у Андрія Мощанецького, директора підприємства «Санком-Рівне»:

- Загалом вивозом ялинок займаються ЖЕКи, ми вивозимо ялинки тільки від ОСББ, де в нас є договір. Вивозимо їх як великогабаритне сміття. Цього року вивозити будемо просто на полігон та знаю, що їх, наприклад, в котлах спалюють. На наступний рік будемо організовувати щось, щоб ялинки просто не викидати.

А от у ЖКП «Покровське», начальник Бездіжий Олег Іванович так прокоментував ситуацію з ялинками:

- Ми вивозимо ялинки з території, що відноситься до нашого ЖКП. Раніше вивозили на полігон, а ось цього року ми поставили твердопаливний котел для обігріву приміщення ЖКП. То плануємо ялинки збирати та використовувати для опалення. На жаль, спеціальної техніки в нас немає, тому ялинки рубає вручну персонал нашого підприємства.

Якщо ж ви вирішили просто викинути ялинку на смітник, то використайте хоча б хвою.

Прийміть хвойну ванну (1 кг хвої залити 7-8 л води та кип’ятити 30 хв, долити у ванну) – вона допоможе вам розслабитися та матиме протизастудну дію. Або зробіть омолоджуючу маску для обличчя – 2 столові ложки меду, 2 столові ложки подрібненої хвої та 20 мл соняшникової олії. Нанесіть на обличчя та змийте через 10-15 хв. Або ж просто випийте соснового чаю – 1 столову ложку хвої залити 1 стаканом води та кип’ятити 20хв. Додайте цукор або мед за смаком.

Як бачите, варіантів, хоч і не другого життя, але корисного використання новорічної ялинки доволі багато. Вона росла декілька років – дайте їй шанс бути корисною довше, ніж 2 тижні, які вона вас радувала!

За матеріалами ecoclubrivne.org






На правах реклами