Фінський погляд на Україну: інтерв’ю іноземного експерта з монтажу обладнання «Українських лісопилень».
- Мікко, Ваші враження від України, Костополя та людей, з якими Вам доводиться зустрічатись?
- Коли я вперше прибув в Україну, то здивувався її красі та гостинності. Лісові ландшафти Рівненщини нагадали мені країни, де я працював раніше. Схожі лісопильні я готував до роботи у Норвегії, Швеції, Росії, Німеччині, Естонії, Латвії , Литві , Польщі, зрозуміло що й у себе на батьківщині. Костопіль сподобався. Тихе, охайне містечко з доброзичливими людьми, де відчуваєш себе комфортно.
- Як іде робота з налагодження обладнання на підприємстві та Ваша співпраця з українськими спеціалістами?
- Обладнання на сьогодні змонтоване на 80%, від механічної частини ми перейшли до налагодження електроніки та автоматики. Також, вже розпочали тестувати обладнання. На монтажних роботах задіяно понад 120 працівників. Більшість з них – українці. Це трудолюбиві та відкриті до спілкування люди, тому працювати з ними легко і просто. Я бачу в українцях велике бажання працювати та реалізовуватись. Це справді чудово.
Рівненщина: на деревообробному підприємстві встановили новий фільтр
- Як Ви оцінюєте якість обладнання, що сьогодні монтується на «Українських лісопильнях», чим відрізняється воно від інших виробництв, які сьогодні працюють у Європі?
- Ми встановлюємо обладнання фінського виробництва Heinola, аналогів якому поки що немає в Україні та доволі рідко зустрінеш у Європі. Головна відмінність обладнання від інших ліній лісопилень – це швидкість пиляння та висока якість виготовленої продукції. Друге – це високий рівень автоматизації. За 20 років роботи я вивчив багато лісопильного обладнання тож можу стверджувати, що в Костополі буде працювати потужне, сучасне та високотехнологічне підприємство.

- На вашу думку, які перспективи подальшого розвитку лісопереробної галузі в регіоні?
- Я Знаю, що в Україні запроваджено мораторій на експорт лісу - кругляку і рахую це вірним кроком. Пам’ятаю, як 10 років тому у Фінляндії з’явилась нова велика лісопильня, а вже сьогодні поруч з нею виріс цілий ряд підприємств подальшої переробки деревини – виробництва вікон, дверей, підлоги, меблів, будівельних матеріалів. Вони всі успішно функціонують та взаємодіють. Тому, на мою думку, для України таке підприємство – це потужний потенціал створення робочих місць, отримання доходів та розвитку економіки в цілому. Інвестиційний досвід Рівненщини має стати гарним прикладом для розвитку інших регіонів України.

Українські медійники отримали «Золоте Перо Свободи»

На церемонії вручення Golden Pen of Freedom Award 2025 незалежна преса України отримала головну журналістську нагороду світу.
переглядів: 3
Верховна Рада ратифікувала історичну угоду зі США про спільний видобуток корисних копалин

Україна зробила ще один крок до економічного відновлення: Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.
переглядів: 55
У Рівному відкриють дошку пам’яті загиблому Герою Роману Машуку

Завтра, 9 травня, о 08:50 на фасаді Рівненського ліцею №1 урочисто відкриють меморіальну дошку на честь випускника закладу — полеглого захисника України Романа Машука.
переглядів: 59
На Рівненщині з початку року засуджено 16 осіб, які працювали на ворога

З початку 2025 року прокурори Рівненської області здійснювали процесуальне керівництво у 225 кримінальних провадженнях за фактами злочинів проти основ національної безпеки України.
переглядів: 63
У Карпатах знову сніг та мороз: туристів закликають утриматися від походів

У високогір’ї Карпат 8 травня зафіксували снігопад і зниження температури нижче нуля.
переглядів: 83