У церкві розповіли, чи варто боятися електронних паспортів
Із січня 2016 року в Україні розпочалася видача паспортів нового покоління у форматі ID-картки. Ця ініціатива викликала збентеження серед значної частини вірних Української Православної Церкви. Вони висловлюють нерозуміння і стурбованість із приводу наслідків кампанії із заміни паспортів, люди заявляють про своє небажання приймати електронні посвідчення особи.
За два роки українці можуть залишитися без паперових паспортів
Беззаперечно, держава має право встановлювати відповідні способи обліку громадян. Однак комісія поділяє тривогу наших вірних з приводу наслідків введення електронних паспортів, адже немає жодних гарантій того, що електронна система всеохоплюючого контролю не призведе до втрати свободи людської особистості і не буде використана для маніпулювання нею.
Водночас, комісія вважає за необхідне підкреслити, що поширена серед частини вірян думка про те, що прийняття і використання електронних документів є гріховним діянням, рівноцінним зреченню від Христа, не може бути визнаним такою, що відповідає дійсності.
Які б неприйнятні ініціативи, з точки зору християнської моралі, не впроваджувались у сферу державно-суспільних відносин, православний християнин повинен пам’ятати: якщо він сам не зречеться Христа, то ніхто не зможе його відділити від любові Божої, навіть якщо використовуватимуться для цього найвитонченіші диявольські хитрощі (див. Рим. 8,35).
Комісія вважає, що необхідно передбачити для громадян можливість відмови від прийняття електронних засобів за релігійними переконаннями та не допустити їх дискримінації.
Де на Рівненщині можна оформити біометричні паспорти (+КОНТАКТИ)
Неприпустимими є будь-які форми примусу громадян до прийняття електронних паспортів; віряни повинні мати можливість отримання альтернативних засобів ідентифікації особистості, що не викликатимуть у них тривогу з приводу використання інформації, яку вони міститимуть.
Таким чином, на сьогодні передбачена можливість отримання паспорта громадянина України без чіпу, а також з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.
Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 532
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 480
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 188
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 881
Світ у чашці: як п’ють чай у різних країнах

Чай — це більше, ніж напій. Це дзеркало культури, дзен у чашці, а подекуди й цілий ритуал, що триває годинами. Його п’ють під плед із серіалом, під час переговорів і навіть у пустелі серед спеки
переглядів: 139