18.03.2016, 09:00

У церкві розповіли, чи варто боятися електронних паспортів

Відповідь Богословсько-канонічної комісії УПЦ.
Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді УПЦ розглянула численні звернення віруючих УПЦ з приводу єдиного демографічного реєстру та введення в обіг так званих електронних паспортів, що містять чіп.

Із січня 2016 року в Україні розпочалася видача паспортів нового покоління у форматі ID-картки. Ця ініціатива викликала збентеження серед значної частини вірних Української Православної Церкви. Вони висловлюють нерозуміння і стурбованість із приводу наслідків кампанії із заміни паспортів, люди заявляють про своє небажання приймати електронні посвідчення особи.

За два роки українці можуть залишитися без паперових паспортів

Беззаперечно, держава має право встановлювати відповідні способи обліку громадян. Однак комісія поділяє тривогу наших вірних з приводу наслідків введення електронних паспортів, адже немає жодних гарантій того, що електронна система всеохоплюючого контролю не призведе до втрати свободи людської особистості і не буде використана для маніпулювання нею.

Водночас, комісія вважає за необхідне підкреслити, що поширена серед частини вірян думка про те, що прийняття і використання електронних документів є гріховним діянням, рівноцінним зреченню від Христа, не може бути визнаним такою, що відповідає дійсності.

Які б неприйнятні ініціативи, з точки зору християнської моралі, не впроваджувались у сферу державно-суспільних відносин, православний християнин повинен пам’ятати: якщо він сам не зречеться Христа, то ніхто не зможе його відділити від любові Божої, навіть якщо використовуватимуться для цього найвитонченіші диявольські хитрощі (див. Рим. 8,35).

Комісія вважає, що необхідно передбачити для громадян можливість відмови від прийняття електронних засобів за релігійними переконаннями та не допустити їх дискримінації.

Де на Рівненщині можна оформити біометричні паспорти (+КОНТАКТИ)

Неприпустимими є будь-які форми примусу громадян до прийняття електронних паспортів; віряни повинні мати можливість отримання альтернативних засобів ідентифікації особистості, що не викликатимуть у них тривогу з приводу використання інформації, яку вони міститимуть.

Таким чином, на сьогодні передбачена можливість отримання паспорта громадянина України без чіпу, а також з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.