Чи потрібна щоденна молитва “Отче наш” у школі?
- За панування Польщі ті, хто не знав молитов “Символ віри” і “Отче наш” не могли перейти з першого класу до другого. Тобто не табличку множення чи ділення треба було знати, а молитву, - пояснював п. Алексейчук.
А нещодавно про запровадження цієї ідеї заговорив і заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук. Про це портал ОГО писав у публікації Рівненський чиновник пропонує школярам починати день з державного гімну і молитви.
Педагоги таку ідею зустріли без ентузіазму. Бо вважають, що молитва і віра — це особиста справа кожної сім'ї. Тим паче, що церква в Україні відділена від держави.
- У нашій школі є багато дітей іудеїв, католиків, а не тільки православних, - пояснювала своє позицію директор школи №15 Рівного Світлана Істоміна. - Є багато представників й інших конфесій. І без обговорення цього питання запроваджувати спільне прочитання молитви перед уроками не можна. Втім, навіть якщо провести якесь обговорення чи анкетування, думаю, що воно буде бурхливе. І думка буде не одностайна.
Вчитель з 41-річним стажем роботи школи села Велике Вербче Сарненського району Лариса Шершень взагалі категорична:
- Хай депутати не втручаються у навчальний процес. А краще займаються вирішенням економічних проблем. У нас і так діти читають “Отче наш”. Роблять це і вдома, і у важливі моменти у школі. Вже гімн у нас в школах де треба й не треба змушують виконувати, нівелюючи цим його урочисте призначення. А взагалі хай краще депутати починають сесії з молитви “Отче наш”. Може, тоді більше користі від них буде. Хай моляться і просять у Бога прощення за те, у яку кризу нас завели.
Батьки школярів теж проти новації.
- Ініціативи такі повинні йти від батьків, а не від депутатів, - вважає батько першокласниці з Рівного Володимир Кравчук. - І запровадження таких ініціатив вчителі повинні погоджувати з усіма батьками в класі чи школі. Далі постає питання: якою мовою виконувати “Отче наш” - старослов'янською чи українською. Це теж має бути узгоджено.
А взагалі хай депутати краще виконують свої функціональні обов'язки, а не розказують вчителям, як потрібно виховувати дітей. Бо “Отче наш” має йти від душі, а не з примусу. Інакше — включається спротив насаджуванню таких новацій. Та й спочатку - виконання гімну, потім — молитви, так і півурока минатиме у співах, а не у навчанні. Тому якщо обласні обранці таки справді мають намір виховувати християн, то хай краще шукають гроші на викладання у школах предмета “християнська етика”.
В Острозькій академії визначили кращих в Україні вчителів християнської етики
- Ця ідея була б актуальна, якби у нас всі діти у школах виховувалися в одній вірі, - вважає рівнянка Галина Євтушок, мама четвертокласника. - Бо я не уявляю собі, як змусити читати молитву, скажімо, дитину з родиини атеїстів. Так само незрозумілим було б змушування до читання молитви “Отче наш” дитини з родини мусульман.
Олег Пекарський, представник управління освіти Рівненської облдержадміністрації:
- Спільне прочитання молитви можна ввести, хіба, на рівні класу, якщо 100% батьків класу цього захочуть. Але якщо хтось буде проти — то не можна якусь дитину протиставити всім іншим.

До бюджету Радивилівської громади повернули понад 130 тисяч гривень

Енергопостачальна компанія повернула до бюджету Радивилівської громади 132 тисячі гривень, які були безпідставно переплачені управлінням освіти за електроенергію.
переглядів: 202
На Рівненщині знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни

14 квітня піротехніки частини гуманітарного розмінування ГУ ДСНС у Рівненській області знищили артилерійський снаряд калібру 152 мм часів Другої світової війни.
переглядів: 159
274 жителі Рівненщини здобули нові професії за кошти держави

У межах програми ваучерів на навчання 274 мешканці Рівненської області вже пройшли перепідготовку або підвищили кваліфікацію.
переглядів: 216
Пацієнтці з Бахмута врятували зір після трьох місяців зі стороннім тілом в оці

До Центру мікрохірургії ока та екстреної офтальмологічної допомоги Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка звернулася пацієнтка з міста Бахмут, що на Донеччині.
переглядів: 240
Рівненські школярі матимуть додаткові великодні канікули

Учні гімназій та ліцеїв Рівного підуть на додаткові канікули з 18 по 21 квітня.
переглядів: 229