Не газом єдиним: енергозберігаючі можливості аграрного комплексу
Міністерство аграрної політики та продовольства не сидить склавши руки. Підприємствами агропромислового комплексу запроваджено ряд організаційних і технічних заходів щодо заміни газу біопаливом, мазутом, заміни газових котлів на електричні, модернізації обладнання, проведення планово-попереджувальних ремонтів, утеплення виробничих і побутових приміщень та інших організаційно-технічних заходів.
Більше новин агросектору у рубриці РІВНЕНЩИНА АГРАРНА
З метою покращення стану забезпечення сільгосптоваровиробників пальним Мінагрополітики у 2015 році неодноразово зверталося до Міненерговугілля з пропозиціями щодо ресурсного насичення ринку нафтопродуктів, стабілізації цін на пальне та до Антимонопольного комітету з питань забезпечення контролю за цінами на пальне у роздрібній мережі.
Розвиток виробництва біогазу та біопалив потребує вдосконалення вітчизняного законодавства. У 2015 році Мінагрополітики активно долучалося до підготовки та супроводження відповідних законопроектів, які передбачають:
вдосконалення законодавчої бази щодо «зелених тарифів» на електроенергію, яка виробляється з біогазу та біомаси;
спрощення дозвільної системи, зокрема, скасування ліцензування виробництва біогазу та рідких видів біопалива;
сприяння запровадженню спільних проектів з виробництва та експорту сировини та біопалив.
Наразі Україна знаходиться на шляху до стійкої енергетичної незалежності. Після приєднання до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства виникли зобов’язання нашої держави щодо імплементації Директив ЕС про впровадження біопалива, заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел та сертифікації біомаси, яка імпортується з України та в подальшому використовується у виробництві біопалива та електроенергії на території ЄС.
Зокрема, ми маємо хороший потенціал для виробництва біоетанолу, невичерпним джерелом для якого є вітчизняний аграрний сектор. Як приклад: тільки завдяки переробці 10 млн тонн кукурудзи ми можемо виробляти не менше 4 млн тонн біоетанолу.
Яскравим прикладом для нашої країни може бути Бразилія, уряд якої ще у 1970-х роках реалізував комплексну програму пропаганди біоетанолу. Тоді відомі політики, спортсмени, зірки шоу-бізнесу пересаджувалися на автомобілі, що їздять на біопаливі.
На сьогодні більше половини автопарку країни використовують замість бензину практично чистий етанол Е99 або суміш із бензином Е85.
Для нас біоетанольний напрям має стати також одним із ключових у 2016 році. Адже аграрний сектор – це невичерпний постачальник продукції для біоетанолу. А відтак ми маємо усі шанси стати енергетично незалежною країною.
Джерело: http://agravery.com

агропромисловий комплекс України, новини Рівного, газ, агросектор
У Дубні спіймали п'яного водія: рівень алкоголю перевищив норму у 8 разів

Учора, 14 травня, у місті Дубно екіпаж патрульної поліції зупинив автомобіль ВАЗ за порушення правил дорожнього руху. Під час спілкування з 63-річним водієм правоохоронці виявили не лише відсутність паска безпеки, а й явні ознаки алкогольного сп'яніння.
переглядів: 13
Роботодавці Рівного представили вакансії на Національному ярмарку

Сьогодні, 15 травня, у Рівному, як і по всій Україні, відбувся Національний ярмарок вакансій, де роботодавці представили понад три десятки різноманітних професій.
переглядів: 86
17 вишиванок – 17 історій героїзму: у Рівному триває акція пам'яті "Коди пам’яті"

У Рівному вдруге проходить зворушлива акція "Коди пам’яті. Ціна національної ідентичності", присвячена вшануванню пам'яті полеглих воїнів Рівненщини. Цьогоріч, через несприятливі погодні умови, захід відбувся у Свято-Воскресенському кафедральному соборі.
переглядів: 116
Міністерство освіти розпочало перевірки вишів: чи торкнуться інспекції Рівненщини

Моніторитимуть документацію, результати іспитів та аналізуватимуть роботу приймальної комісії. Основна увага – студенти від 25 років.
переглядів: 118
Найвідоміші рекорди з вишиванками: як українці вражають світ

Вишиванка — не просто традиційний український одяг, а символ національної ідентичності, свободи та краси. Щороку українці демонструють свою любов до вишитої сорочки у найрізноманітніших формах, і деякі з цих проявів увійшли до Книги рекордів України.
переглядів: 141