Нові правила нарахування пенсій: якщо у вас не вистачає страхового стажу
29 березня Верховна Рада України вдосконалила порядок нарахувань пенсій працівникам, які досягли пенсійного віку і мають перерву в страховому трудовому стажі, прийнявши за основу і в цілому проект закону про внесення змін до статті 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (№3203).
А тепер закон набув чинності й повертає право громадянам, які виходять на пенсію, подавати для нарахування пенсії довідку про зарплату (доходи) за будь-які 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року, пише газета "ОГО" №17 від 20 квітня з посиланням на “5 канал”.
Текст Закону опублікований у газеті "Голос України" 14 квітня і набув чинності з 15 квітня 2016 року.
Відтепер громадяни, які виходять на пенсію, мають право подавати довідку про доходи для нарахування пенсії за будь-які п'ять років поспіль за період до 2000 року.
Таке право українці мали до 2016 року, а з 1 січня для нарахування пенсії використовувалися дані про зарплату з 2000 року. Це призводило до того, що пенсіонери, яким пенсії призначалися до 31 грудня 2015 року, і ті, кому пенсії призначалися після 1 січня 2016 року, могли отримати за інших рівних умов різну пенсію.
Також була можлива несправедлива ситуація, коли людина, яка працювала після 2000 року без сплати податків, при виході на пенсію отримувала розмір виплати, розрахований на основі доходів до 2000 року.
А людина з аналогічними доходами до 2000 року, яка продовжувала працювати після 2000 року зі сплатою податків, могла отримати меншу пенсію, якщо її зарплата після 2000 року стала нижчою. При цьому така людина сплачувала до бюджету більшу суму, ніж перший громадянин...
Більше інформації про актуальні питання нарахування пенсій, зміни у пенсійному законодавстві, пенсійні виплати для "чорнобильців" і членів родин загиблих в АТО читайте в газеті "ОГО" (№17) від 20 квітня 2016, яку вже можна придбати у кіосках та розповсюджувачів преси, а також передплатити.

ОГО, закон, доходи, довідка, страховий стаж, пенсія, нарахування
Другий урожай: що посадити в липні, щоб отримати врожай до осені

Липень – не лише пора збору першого врожаю, а й чудова можливість для дачників та городників отримати "другу хвилю" свіжих овочів та зелені. На звільнених грядках, які вже віддали свої ранні весняні дари, можна знову садити культури, що дозволить насолоджуватися вітамінами до пізньої осені або навіть наступної весни.
переглядів: 65
Як врятувати речі, які пофарбувалися при пранні

Зазвичай із речами, які полиняли ми відразу прощаємося. Але насправді є декілька дієвих способів, як ці речі врятувати.
переглядів: 544
Пухкий омлет із грибами та сиром: легкий рецепт сніданку

Цей пухкий омлет з шампіньйонами й сиром — справжній порятунок, коли хочеться чогось смачного, але без метушні на кухні.
переглядів: 206
Астропрогноз на сьогодні: турбота про себе та цікаві пропозиції

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на сьогодні.
переглядів: 183
Сонячні електростанції для підприємств - революція в енергетиці бізнесу
Українські підприємства переживають справжню енергетичну трансформацію. Те, що ще кілька років тому здавалося футуристичним рішенням, сьогодні стає критично важливою необхідністю для виживання бізнесу. Сонячні електростанції перетворилися з екологічного тренду на потужний інструмент забезпечення стабільності та конкурентоспроможності підприємств.
переглядів: 111
Реклама