Сімейний Маніфест Сергія Мусевича
Наша розмова про це є особливо символічною нині, невдовзі після святкування Воскресіння Христового й відзначення Дня Матері, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, коли українці звертаються своїми душами до найвищих цінностей — Бога і Матері, знову й знову замислюючись над одвічними істинами нашого буття.
- Пане Сергію, що для Вас — сім'я?
- Безперечно, це — найбільша цінність у житті. Цінність, яка, на превеликий жаль, нині перебуває під загрозою.
- Що маєте на увазі?
- За роки свого життя я побачив, як відбулось багато змін у різних сферах суспільства, прийшли вони і в моральну сферу нашої держави. Беззаконники в нашому суспільстві пропагують мораль та етику так, щоб вони сприймалися поверхнево та суб’єктивно. Різні псевдопедагоги, псевдополітики, ЗМІ пішли у наступ на інституцію сім’ї, тим самим спотворюючи справжні сімейні цінності. Ці поняття знівельовуються на догоду їхнім власним версіям «моральності», аби суспільство звертало менше уваги на абсолютні стандарти, даровані людському творінню Творцем. Невірна філософська ідея моральної терпимості розмиває підґрунтя наших сімей та громади. Як результат - більшість наших мешканців сьогодні невірно розуміють або й зовсім не мають уявлення про те, як мати благословенне подружжя і виховувати дітей так, щоб у майбутньому вони стали достойними громадянами.
Сьогодні наше суспільство багато декларує, що сімейні цінності є важливими, але статистичні дані говорять про інше - ми передова країна Європи... за кількістю розлучень. Таким лідерством точно немає чого гордитися!..
- У чому ж вбачаєте вихід?
- Я переконаний, що сім’я є головною підвалиною суспільства та держави в цілому. Історія навчає, що якщо будь-яка громада прагне вижити, їй слід підтримувати і зміцнювати побудову інституції сім’ї на Біблійних Заповідях. Біблія розпочинає свою історію зі шлюбу між чоловіком та жінкою. Тому ми в своїй сім'ї черпаємо цінності для свого інституту шлюбу саме у Святому Письмі. І саме тому хочемо подарувати читачам наш Сімейний маніфест — своєрідну Біблійну модель, за якою ми намагаємось жити у стінах нашого дому.
- Отже, давайте познайомимось із вашим Сімейним Маніфестом.
- Ми віримо, що Біблія містить вказівки щодо побудови міцних стосунків у подружжі та сім’ї. Вона навчає принципам життя в подружжі та сім’ї, що підходять для будь якої епохи та культури. Ми віримо, що Бог є Творцем, Хто започаткував сім’ю. Вона була встановлена Богом у Його початковому акті створення подружжя між чоловіком і жінкою.
Ми віримо, що подружжя було створене не людиною, а Богом. Ми віримо, що подружжя було першою інституцією, задуманою Богом. Ми віримо, що Біблія навчає про святість і пожиттєвість Заповіту подружжя. Ми віримо, що Бог створив подружжя для того, щоб пари прославляли Його як одна плоть, виховували побожних дітей. Ми віримо, що Бог створив чоловіка та жінку з однаковою значимістю, але з різними ролями і відповідальностями у подружжі. Ми віримо, що посвята подружжя повинна підтримуватись у нашій культурі як священна Божа інституція, в якій чоловік і жінка можуть пересвідчити найбільш правдиве відчуття духовної емоційної та фізичної інтимності, коли двоє стають одним.
Ми віримо, що Бог наказав кожному чоловікові виконувати обов’язки «голови», лідера, який служить своїй сім'ї. Ми віримо, що чоловік буде відповідати перед Богом за те, як він любив, служив та піклувався за свій шлюб. Ми віримо, що Бог дав батькові відповідальність виконувати обов’язки лідера сім’ї. Він дасть звіт перед Богом за те, як провадив свою сім’ю, жертовно люблячи свою дружину та дітей, піклуючись про їх фізичні, духовні та емоційні потреби. Ми віримо, що Бог наказав кожній дружині виконувати обов’язки «помічника» свого чоловіка. Ми віримо, що дружина буде відповідати перед Богом за те, як вона любила, поважала і підтримувала свого чоловіка. Ми віримо, що Бог унікальним чином створив жінку, щоб бути матір’ю. Ми віримо, найкращий спосіб, в який мати може любити своїх дітей – любити їхнього батька. Ми також віримо, що Бог створив жінку з притаманною їй особливою здатністю плекати та піклуватись за своїх дітей. Ми віримо, що Біблія робить чітким той факт, що подружжя – це єдина інституція, яка допускає сексуальну інтимність.
Ми віримо, що діти є Божим даром і це повинно визначати те, як ми сприймаємо їх і ставимось до них. Ми віримо, що життя дитини починається в момент зачаття. Ми переконані, що діти мають особливу відповідальність перед Богом, щоб слухатися і шанувати своїх батьків. Ми віримо, що батьки, в залежності від своєї посвяти Богові, один одному і дитині, або сприяють, або перешкоджають формуванню здорової тотожності дитини та її духовному росту. Батьки повинні бачити в собі Божих посланців, які працюють над побудовою сильного характеру в житті своїх дітей через постійне побожне життя, піклування, дисципліну і їх навчання відрізняти добро від зла. Ми віримо, що робота є важливим і необхідним аспектом служіння Богу та здатності людини задовольняти потреби сім’ї. Ми також віримо, що відчуття безпеки чи значимості неможливо знайти завдяки переслідуванню кар’єристських цілей або фінансового успіху окремо від відповідальності людини перед Богом, чоловіком/дружиною і сім’єю. Натомість, ми переконані, що ці потреби найкраще можуть бути задоволені у колі сім’ї, де батьки і діти мають гармонію у стосунках один з одним та з Ісусом Христом.
- Дякуємо Вам, пане Сергію, за мудрі поради. Нехай проростають вони у серцях наших читачів добірними зернами християнської любові.
- Буду радий та вдячний Богу почути відгуки всіх, кому допоможуть ці цінності зміцнити та налагодити відносини в шлюбі. Сподіваюся, що ці зерна правди належним чином представлять Біблійну Істину, яку Творець подарував нам у Святому Писанні та допоможуть нам побачити, як закладати фундамент справжнього сімейного затишку.
Досьє "ОГО"
Сергій МУСЕВИЧ
Народився 14 липня 1979 року.
Має робітничий фах, здобутий у Клеванському ПТУ №23 (спеціальність “автомобільна справа” - слюсар-ремонтник, водій).
Отримав вищу освіту в таких галузях:
- Міжнародний університет “Vision”, спеціальність “теологія” - магістр теології;
- Європейський університет, спеціальність “економіка підприємства” - спеціаліст;
- Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”, спеціальність “правознавство” - продовжує навчання з 2014 року.
Життєвий гарт здобув, працюючи в 2001-2008 роках на підприємствах будівельної галузі. З 2008 року займається громадсько-політичною діяльністю. Зокрема, був довіреною особою кандидата в народні депутати України, помічником-консультантом депутата обласної ради. З 2012 року працює у правозахисній сфері.
Упродовж останніх років плідно працює у галузі релігійної журналістики — веде програму “10 заповідей” на рівненському телеканалі “Сфера-ТВ”, де постійно знайомить глядачів із реальними історіями людей, яким християнське віровчення допомогло змінити своє життя на краще. Зокрема — позбутись алкогольної та наркотичної залежності.
Хобі Сергія Мусевича — вивчення Святого Письма та практичне втілення 10 Божих заповідей у громадсько-політичному житті Україні.
Сімнадцятий рік перебуває у шлюбі. Разом із дружиною виховують двох доньок - 7 та 15 років.
Фото з особистої сторінки Сергія Мусевича у Facebook
У Костополі модернізували одну з центральних котелень
Це один із об’єктів, який забезпечує теплом декілька освітніх закладів та житлові будинки у центральній частині міста.
переглядів: 206
Рівненській обласній бібліотеці подарували колекцію книг видатного професора
Ці видання належали професору Василю Пастущину, видатному викладачеві латини та німецької мови, котрий довгі роки працював у Львівському університеті.
переглядів: 240
У Рівному відкриють меморіальну дошку загиблому Ігорю Головацькому
Дошку пам'яті встановлять на фасаді Рівненського ліцею №8, де навчався захисник, у п'ятницю, 17 січня, о 8.50.
переглядів: 229
Холостяки двох рівненських футбольних клубів одружуються! [+Фото]
Відразу двоє футболістів, які нині захищають кольори рівненських клубів, вирішили одружитися та показали фото з освідчення.
переглядів: 232
Що варто знати військовослужбовцям, які самовільно залишили частину й хочуть повернутися
Верховна Рада України ухвалила рішення продовжити до 1 березня 2025 року термін, протягом якого військовослужбовці, які самовільно залишили частину (СЗЧ) або дезертирували, можуть добровільно повернутися до служби без кримінальної відповідальності.
переглядів: 240