Однією з ключових реформ в Україні має стати децентралізація
Депутат приводить успішні приклади реформи децентралізації у Польщі та Грузії і констатує: «В України немає часу «вигадувати велосипед». В ситуації системної економічної та політичної кризи, а також війни, одне з небагатьох, що може подарувати Україні шанс стати на шлях розвитку – це запозичення стратегій управлінської, адміністративно-територіальної, реформи місцевого самоврядування».
Голова бюджетної комісії констатує, що адміністративно-територіальна реформа та децентралізація мають безпосередній вплив на економічні успіхи держави, а отже й добробут її громадян, а тому мають бути ключовими в політиці реформування і до них треба підходити з усією відповідальністю.
«Очевидним наслідком реформ є підвищення ефективності держави. Децентралізація та адміністративно-територіальна реформа – це реформи управління на всіх рівнях та чіткий розподіл компетенцій та зон відповідальності, а не примітивне укрупнення адміністративно-територіальних одиниць» - резюмує Юрій Благодир та для наглядності публікує графік росту ВВП на душу населення у Польщі та Грузії після проведених реформ:

До теми:
Як адміністративна реформа вплине на Рівненську область (КАРТА)
Юрій Благодир: "За півроку з мертвої точки вдалося зрушити чимало проблем Гощанського району"
Децентралізація влади: як перебудують країну - від облрад до дитсадків

адміністративно-територіальна реформа, Юрій Благодир, Рівненська обласна рада, місцеве самоврядування, децентралізація
Хто може залишитися без спадщини: в яких випадках ви втратите права

Здається, що право на спадщину — це гарантія, особливо для найближчих родичів. Проте українське законодавство містить низку положень, згідно з якими певні особи можуть бути усунені від права на спадкування — навіть якщо вони є прямими спадкоємцями.
переглядів: 223
Київ запускає систему перехоплення ворожих дронів у межах проєкту «Чисте небо»

У столиці розпочинають реалізацію повноцінної системи перехоплення безпілотників, яка має підсилити захист міста від атак дронів-камікадзе.
переглядів: 291
У Польщі вперше відзначають День пам‘яті жертв “геноциду, скоєного ОУН та УПА”

Сьогодні, 11 липня, у Польщі вперше офіційно відзначають нове державне свято — Національний день пам’яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої. Дата приурочена до роковин кульмінації Волинської трагедії 1943 року.
переглядів: 270
Скандал в Луцьку: чому людей з домашніми улюбленцями не пустили до укриття Собору УПЦ МП?

Під час найбільш масованої атаки російських окупантів на Луцьк та громаду в ніч на середу, 9 липня, до укриття Собору всіх святих землі Волинської, що належить УПЦ МП, не пустили людей із домашніми улюбленцями. Даний інцидент викликав значний резонанс та дискусію щодо поведінки представників церкви під час війни.
переглядів: 490
У Києві лікарі пересадили дитині серце під час нічних обстрілів [+Відео]

У ніч на 10 липня 2025 року, коли Київ знову перебував під масованим обстрілом ворожими «шахедами», команда видатного кардіохірурга Бориса Тодурова здійснила справжній подвиг. Під звуки вибухів та пожеж біля Інституту серця лікарі успішно транспортували та пересадили донорське серце для дитини.
переглядів: 512