16 липня — День проголошення Декларації про Державний суверенітет України
У Декларації передбачено необхідність прийняти нову конституцію республіки, а в перехідних положеннях зазначено, що відносини з іншими радянськими республіками будуються на основі договорів, укладених на принципах рівноправності, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи. Жодної прямої вказівки про участь України в новому союзному договорі не містилось.
За своїм юридичним змістом Декларація про державний суверенітет України не потребувала жодних додаткових актів про незалежність. Де-факто, 16 липня 1990 року Україна вже стала незалежною, самостійною, суверенною державою. Підтвердженням цього слугує Постанова Верховної Ради №56-ХІІ «Про День проголошення незалежності України». Тут прямо зазначається: «Підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».
Отож Днем незалежності України було проголошено 16 липня на честь прийняття Декларації про державний суверенітет України. Багато інших країн колишнього СРСР також пішли шляхом святкування дня незалежності в день прийняття декларації про суверенітет.
Українська держава, проголошена 16 липня 1990 року достатньо стрімко розвивалася. Уже 1 листопада 1990 року зібралася на своє перше засідання Конституційна комісія, яка взялася до розробки Основного Закону України на основі Декларації про державний суверенітет. Концепція нової конституції була схвалена на засіданні законодавчого органу 19 червня 1991 року, а 24 серпня 1991 року у зв’язку з державним переворотом в СРСР Верховна Рада Української РСР вирішила підкріпити свій суверенітет Актом проголошення незалежності України.
У самому акті надзвичайно мало положень. Зазначається лише про незалежність України та створення самостійної української держави, про неподільність і недоторканність території України. Також утверджено чинність виключно Конституції і законів України.
20 лютого 1992 року була виправлена дата Дня незалежності. Постановою Верховної Ради вона була перенесена з 16 липня на 24 серпня. Так Українська державність стала на один рік молодшою. Після цього дату 16 липня деякий час відзначали як день прийняття Декларації про державний суверенітет України. Однак з кожним роком цій події приділялося все менше і менше уваги.
За матеріалами: west-info.if.ua

Рашисти розкидають вибухівку з дронів

Російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечні предмети.
переглядів: 160
Сьогодні росію масово атакували дрони

У ніч на четвер, 10 квітня, територія Російської Федерації зазнала масованої атаки дронів. Найгучніше про себе дали знати вибухи у місті Наро-Фомінськ, розташованому неподалік від Москви.
переглядів: 254
В Україні очікується нове здорожчання хліба

Ціни на хліб в Україні у 2025 році зростатимуть на 1,5–2% щомісяця, а до кінця року вони можуть зрости на 20%.
переглядів: 280
Жителька Рівненщини стала жертвою шахрая при спробі замовити водійське посвідчення онлайн

До патрульної поліції Рівненської області звернулася громадянка, яка повідомила, що стала жертвою шахрайських дій при спробі замовити посвідчення водія через інтернет. Жінка натрапила на оголошення про "офіційне виготовлення" документів та, довірившись обіцянкам, надіслала фотографії необхідних документів свого чоловіка.
переглядів: 435
Усі обмежено придатні мають повторно пройти ВЛК до 5 червня – Міноборони

Міністерство оборони України наголошує на обов'язковості повторного проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для всіх громадян, які до 4 травня 2024 року отримали статус "обмежено придатний" до військової служби. Крайній термін для проходження повторного огляду – 5 червня 2025 року.
переглядів: 393