30.08.2016, 21:15

Благодир: у країни немає іншого шляху, окрім в Європу, часу на «свій шлях» немає

«Часу на свій шлях у нас немає» - констатував депутат та голова Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Рівненської обласної ради Юрій Благодир в ефірі телемарафону «Незалежність 25» на телеканалі «Ритм».
«Якщо ми хочемо пробігти дистанцію, десь догнати і як мінімум не відстати, нам потрібно максимально запозичувати успішні рішення та моделі, які вже відпрацьовані» - зазначив депутат на питання про те, чи має Україна розвиватися в європейському напрямі чи «шукати свій шлях».

Юрій Благодир підкреслив, що таке свідоме запозичення – це запорука значно швидшого розвитку та з значно нижчими затратами. «Розмови про «свій шлях» схожі на бажання вигадати свій велосипед, бо ті, хто вже на ньому їдуть без проблем щось не додумали» - зазначив голова Бюджетної комісії.

Крім іншого, як відмітив депутат, через ряд об’єктивних причин Україна не має можливості до повільного розвитку «своїм шляхом». Держава потребує кратні поліпшення в усіх сферах. Тільки за таких умов можливе нівелювання величезної різниці між Заходом та Україною. І саме успішні європейські моделі можуть допомогти нашій країні здійснити ці кратні поліпшення.

«Якщо ми хочем амбітно кудись увірватися, а ми відстали вже дуже серйозно з багатьох причин, то нам потрібно в рази збільшувати ВВП, в рази піднімати економіку, в рази поліпшувати інвестиційну привабливість, в рази запускати механізми, які формують державні капітали. Щоб робити «в рази», то «свій шлях» нічого не гарантує, але якщо взяти досвід, влити знання та запровадити перевірені механізми, то тоді можливі кратні покращення» - резюмував Юрій Благодир.

До теми:

Депутати Рівненської облради перейняли досвід у польських колег

Чи має українська державна служба майбутнє?

Україні бракує стратегічного мислення