Як зберегти тепло в домі
Якщо ремонт не входить у ваші плани, то найпростіший спосіб залишатися в теплі взимку – придбати обігрівач. Вибір великий, а найоптимальнішим у співвідношенні ціна-характеристики фахівці називають конвектор. Але пам’ятайте, що практично всі системи обігріву мають спільні “протипоказання”. Наприклад, у вологому приміщенні його краще не ставити, оскільки це все ж електроприлад, незважаючи на те, що технічні характеристики деяких цього не забороняють. Крім того, на обігрівачах не можна сушити білизну, оскільки гаряче повітря не зможе спокійно підніматися і прилад ризикує перегоріти. Також при роботі опалювального приладу не використовуйте подовжувач.
Ефект: + 10°C, ціна питання: 250-2500 грн.
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЛЬНІ ВІКНА, СУПЕРПЛІВКА
Ефективний спосіб зберегти тепло в будинку – поміняти старі вікна на металопластикові з енергозберігальним склом (скло зі спеціальним покриттям). Вони пропускають сонячне світло в кімнату і не випускають з оселі тепло. У разі якщо є енергозберігаюче скло, достатньо буде двокамерного склопакета. А от якщо ви вирішили купити вікна зі звичайними шибками, то вибирайте потрійний склопакет. Можна ще наклеїти теплозберігальну плівку на вікна. Такий спосіб утеплення додасть 1-2 градуси. Важлива і товщина віконного профілю. Чим він ширший, тим більший прошарок повітря, і тим тепліше буде. При цьому кількість перегородок не має значення. Якщо міняти вікна ви не планували, можна утеплити вже наявні. Найефективніший (але і найдорожчий) спосіб – утеплення прогумованим ущільнювачем. Один метр якісного ущільнювача “E” (2-3,5 мм) коштує приблизно 10 гривень. Для трьох вікон вам знадобиться 10-12 м (100-120 грн). Зате таке утеплення прослужить до п’яти років.
Ефект: + 2-4°C, ціна питання: 3000-4000 грн.
Уже в цьому місяці синоптики обіцяють початок зими
ВХІДНІ ДВЕРІ
Істотні тепловтрати відбуваються через неякісні, старі або неправильно встановлені вхідні двері. Особливої різниці у теплозберігаючих властивостях між якісними дерев’яними і металевими вхідними дверима немає (ціна теж приблизно однакова – 6-7 тис. грн). Але сталеві краще вибирати з МДФ-обробкою – вони тепліші звичайних. Можна також додатково утеплити двері мінватою, пінопластом, пінополістиролом.
Усунути протяги допоможуть ущільнювачі. Поролонові – не найкраще рішення: при частому відкриванні вони прослужать недовго. Краще вибрати гумові, хоч вони і дорожчі.
Ефект: + 2-4°C, ціна питання: 6000-7000 грн.
Нові тарифи на опалення в Рівному (+ПОКАЗНИКИ)
ТЕПЛА ПІДЛОГА
Якщо заради тепла ви готові на радикальні заходи або ваше житло – на етапі ремонту, то є сенс утеплити підлогу. Мінвата екологічна, але ви втратите 20 см загальної висоти приміщення, решта матеріалів піднімуть підлогу на 10-15 см (керамзит, пінопласт, пінополістирол, пінополіуретан). За ціною різниці особливої не буде, але якщо у вас вдома сиро, то краще вибрати пінопласт, а якщо сухо, то краще підійде мінвата.
Ефект: + 4-6°C, ціна питання: 1500-5000 грн.
ОГО" № 41 від 5 жовтня 2016 року
Щоб прочитати онлайн версію (PDF версію) останнього номера газети "ОГО", перейдіть ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Тепло й економно: наскільки важливо якісно підібрати радіатори опалення?

Бал за хімію і фізику стане вагомішим - нові правила НМТ 2025

Абітурієнти, які складатимуть НМТ з фізики або хімії у 2025 році, матимуть переваги при вступі до профільних вишів.
переглядів: 780
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 815
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 746
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 443
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 1033