Ми у Facebook
27.10.2016, 11:00

Суперечка через землю на Рівненщині: чому мама загиблого бійця АТО досі не отримала ділянку

Складна дискусія розгорнулася навколо земельної ділянки, яку має отримати мама загиблого під Іловайськом мешканця одного із міст Рівненської області.
Одним із способів компенсації за участь у антитерористичній операції є право на отримання без черги земельної ділянки для бійців АТО. Таке рішення ухвалила втілити у життя і Здолбунівська міська рада. Уже кілька разів воїнам АТО зі Здолбунова надавали подібні земельні ділянки, але одна із них викликала особливе зацікавлення журналістів. У чому річ? Кореспондент “ОГО” спробував розібратися.

Нещодавно у рівненському виданні “АКМ” опублікували статтю “Земля спотикання: у Здолбунові через ділянку загиблого бійця АТО хочуть прокласти дорогу для місцевих “мажорів”. У цій статті зазначається, що Ольга Петренко — матір загиблого у Іловайську молодого здолбунівчанина Павла Петренка, не може отримати належну їй земельну ділянку на вулиці Котляревського у Здолбунові через те, що питання про надання землі не виносять на розгляд містобудівної ради. А це - необхідна процедура перед тим, як міська рада Здолбунова передасть земельну ділянку у власність матері загиблого воїна. У статті, зокрема, зазначається, що Ольга Петренко не може отримати землю, оскільки головний архітектор Здолбунівського району начебто не хоче погоджувати цю земельну ділянку і виносити на розгляд містобудівної ради через особисті інтереси.

Владислав Щавінський
Владислав Щавінський


Владислав Щавінський — начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Здолбунівської районної державної адміністрації — головний архітектор Здолбунівського району. Саме про нього йдеться у вищезгаданій статті. Кореспондент “ОГО” вирішив почути його коментар ситуації, що склалася.

Перш за все, Владислав Щавінський пояснив, що для того, аби підписати рішення про надання землі, потрібно дотриматися вимог чинного законодавства щодо цього.

- Перед тим, як розглядати на архітектурно-містобудівній раді проект детального плану території, згідно чинного законодавства, необхідно отримати висновки органів до повноважень яких входить розгляд містобудівної документації. Тому детальний план було надіслано на розгляд у відповідні обласні служби. І, виявилося, що у фахівців кількох служб є зауваження щодо розробленого детального плану, - пояснює головний архітектор Здолбунівського району. - Зокрема, у своїй відповіді на наш запит Державна служба надзвичайних ситуацій зазначає, що потрібно вказати в проекті як здійснюватиметься гасіння вогню у випадку пожежі, оскільки депо рятувальників знаходиться далі, ніж вимагають норми.

Але це не єдине зауваження, пояснює Владислав Щавінський. Свої застереження висловили і фахівці Держпродспоживслужби. Річ у тім, що поряд із територією, де планується будівництво, знаходиться більше трьохсот гаражів гаражного кооперативу “Дубки”. Відстань між ними та будинком, згідно висновку, має складати 50 метрів, а у плані детальної забудови будинок планують розмістити ближче. Крім цього, на цій території знаходиться кілька блоків сараїв колективу “Господар”, де утримується свійська птиця та тварини. І земельна ділянка на території кварталу індивідуальної забудови на вулиці Котляревського в місті Здолбунові знаходиться у безпосередній близькості до гаражів та сараїв, що теж, зі слів нашого співрозмовника, порушує санітарні норми.

Як підкреслює Владислав Щавінський, відстань від блокованих сараїв до житла повинна становити 25 метрів, а в детальному плані житлові будинки розміщені на відстані лише 15 метрів.

Крім того, ці сараї, свого часу, було роздано людям міською радою, і частково вони побудовані на території, де згідно Генплану міста Здолбунів, який затверджений ще 1998 року, мала б проходити дорога. Враховуючи, що сараї міською радою демонтуватись не будуть, а дорога в Генплані є, було б логічно перенести її і розмістити саме в санітарній зоні від тих же сараїв, оскільки інших об’єктів там не побудуєш.

До того ж, поруч будується церква, а це тягне за собою дотримання окремих архітектурних вимог щодо будівництва культових споруд, - веде далі Владислав Щавінський. - Заплановане й будівництво стоянки для авто прихожан поруч із цим храмом. Заїзд на ці стоянки здійснювався б саме з дороги, розміщеної біля сараїв.

Наразі, доки не будуть вирішені усі вказані проблеми, ми не можемо виносити це питання на розгляд містобудівної ради, я не можу підписати жодних документів! - підсумовує висновки компетентних служб Владислав Щавінський. - Як варіант вирішення цієї складної ситуації, я пропонував матері загиблого бійця надати землю в іншому місці. Адже міською радою вже розроблено кілька детальних планів для виділення земельних ділянок для учасників АТО. Один із цих планів розроблений на ділянки в тому ж районі Здолбунова, що й зараз пропонують Ользі Петренко. До того ж, цей детальний план уже пройшов містобудівну раду і рекомендований до затвердження міській раді.

Пояснюючи процедуру погодження та виділення земельних ділянок згідно чинного законодавства отримання всіх дозволів і погоджень, головний архітектор Здолбунова наголошує: особисто він тільки “за” те, щоб усі учасники АТО отримали належні їм за законом земельні ділянки. Проте, як державний службовець, не може знехтувати передбаченими в цьому випадку юридичними процедурами.

Більше того, на містобудівній раді, де обговорювалося питання про надання земельних ділянок для воїнів АТО, я наголосив, щоб взяли до уваги і можливість надати землю під забудову на вулиці Коперніка у Здолбунові. Я також підкреслив, що потрібно, щоб комунікації (лінії для електропередачі, мережі водо- та газопостачання, освітлення вулиць і так далі) споруджувалися на таких земельних ділянках за бюджетні кошти, - каже Владислав Щавінський. - Якщо б це робилося за кошти самих людей, які отримали земельні ділянки, то часто це були б чималі суми. Хочу ще раз наголосити, що я не маю нічого проти того, щоб учасники АТО отримали землю, навпаки, я хочу, щоб у справі надання їм землі активну участь брали і органи місцевого самоврядування й прокладання згаданих комунікацій не лягло на плечі людей.

Своє бачення ситуації розповів й інший експерт — архітектор Олег Трофімчук:

Я чудово знаю, де знаходиться згадана земельна ділянка на вулиці Котляревського в Здолбунові. Варто розуміти, що неподалік тієї ділянки знаходяться сараї, де люди тримають худобу. І це блоки. А згідно Державних будівельних норм, віддаль до ділянки має складати від 15 до 50 метрів. Й вона не дотримується. Якщо на зазначеній ділянці Ольга Петренко побудує будинок або, за бажанням, продасть її комусь, то потім саме Владислав Щавінський отримає позов у суд і відповідатиме перед законом за те, що підписав документацію, проігнорувавши згадані санітарні норми.

Свій коментар стосовно цієї ситуації надала і Ольга Петренко, якій належить отримати земельну ділянку:

Мені запропонували земельну ділянку на вулиці Котляревсього у Здолбунові. Ця земля мені сподобалася, оскільки вона недалеко розташована від мого дому. Я оформила усі належні документи, щоб отримати землю. Головний архітектор Здолбунівського району Владислав 3Щавінський пояснив, що ця ділянка не придатна до будівництва згідно з санітарними нормами. Міська рада Здолбунова вважає, що навпаки — на цій землі можна будуватися. Я не беруся судити щодо цього. Хочу лише одного, щоб усе було по справедливості, нехай розберуться фахівці у цьому питанні: якщо там можна будувати, то нехай мені нададуть цю земельну ділянку. Якщо ні, то в іншому місці. Я хочу, щоб усе було за законом і не бажаю нікому створювати проблем.


Насамкінець Владислав Щавінський наголосив: з його боку немає жодного затягування щодо розгляду детального плану на містобудівній раді. Передумовою є лише дотримання усіх згаданих законодавчих вимог, які він, як головний архітектор, не може ігнорувати. Саме тому, підсумовує Владислав Щавінський, усі ці нюанси мають бути вирішені, щоб надання земельної ділянки відбулося згідно з вимогами закону.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ