Ми у Facebook
29.10.2016, 10:00

Чи "бадяжать" рівнянам газ: відповідь з "Рівнегазу"

Рівняни у соцмережах скаржаться, що газ, який вони використовують в оселях, - розріджений і не такий якісний, як був раніше.
Люди стверджують, що помітили зовсім інший колір газу. А газові котли почали більш шумно працювати. Тим самим люди стверджують, що газ став більш розрідженим, а також, що для приготування їжі треба значно більше часу, ніж раніше.


Нові тарифи на газ і тепло. Як це буде

Це твердження прокоментували у ПАТ "Рівнегаз". У повідомленні прес-служби ПАТ "Рівнегаз" зазначається:


Природний газ, який споживають мешканці Рівненщини, відповідно до висновків вимірювальних хіміко-аналітичних лабораторій управлінь магістральних газопроводів «Укртрансгаз» відповідає усім вимогам. ПАТ «Рівнегаз» щомісяця публікує на своєму сайті результати досліджень, які видаються лабораторіями газотранспортних і газодобувних підприємств, від яких природний газ надходить в газорозподільні мережі.

Природний газ проходить шлях від магістрального газопроводу до домівки кінцевого споживача. Будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу, технічно проводить тільки «Укртрансгаз», який має спеціальні установки для очищення, одорування газу та інших процесів у тому числі змішування різних потоків. На газорозподільній станції газ переходить з магістрального газопроводу до розподільчого, де тиск газу понижується до побутового рівня та очищується через фільтри. Далі газовий потік потрапляє по газопроводах у домівки.

Коли ж газ надходить в розподільчу трубу, з ним технічно неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, тому що система є герметичною і втручання в її роботу вибухонебезпечне.

Основний показник якості природного газу – теплота згоряння (калорійність). Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити. Чинними стандартами встановлено, що теплота згоряння повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб. м. Цей показник природного газу на території Рівненської області за останні 10 років жодного разу не був нижчим норми.

Окрім теплотворності, норми регулюють також граничний вміст кисню, домішок та інтенсивність запаху газу. Якщо говорити про кисень у складі газу, то його об’ємна частка за стандартом не перевищує 1%. Контактуючи з повітрям, природний газ здатний утворювати вибухонебезпечні суміші. Тому так важливо контролювати його склад та регулярно перевіряти на відповідність встановленим нормам. Це питання безпеки. Газопостачальна компанія зацікавлена в цьому не менше, ніж споживачі. Також додамо, що всі споживачі Рівненщини отримують по якості один і той же газ із  газопроводу Кам’янка-Бузька-Рівне. Тобто, якби газ був неякісним, то це б відчули усі споживачі, а не одиниці.

Як рівняни платитимуть за газ: приклади розрахунку

Нарікання споживачів на нібито неякісний газ найчастіше пов’язані із технічним станом самих котлів, колонок та інших газових приладів. Наприклад, мало хто звертає увагу на те, що термін експлуатації котлів становить 10 років. Після цього їх потрібно або міняти, або проводити капітальний ремонт. Так і з іншими приладами, адже з часом якість роботи будь-якої техніки погіршується. Кожен може сам порахувати, скільки його газові прилади використовують газу, є норми та паспорти на прилади, де зазначені витрати газу. Приміром, одна конфорка газової плити використовує за годину приблизно 0,2 куб. м газу. Газова колонка за годину використовує в середньому 2,5 куб. м. газу. Якщо показники використання газу вищі за ці норми, то це свідчить про несправність газового обладнання.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ