В університеті на Рівненщині відзначили День української писемності та мови
Упродовж тижня студенти всіх факультетів Острозької академії організували збір україномовної художньої, навчальної та наукової літератури для ВНЗ, що переїхали з окупованих територій та провели флеш-моб у соціальних мережах «Я люблю українську мову, тому що…».
Рівняни відсвяткували у Києві День Острозької академії
![Автор фото: Ірина Покотильська](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1478702028.jpg)
Ще одним традиційним заходом, спрямованим на перевірку грамотності, став загальноуніверситетський диктант, який вже вшістнадцяте звучав на Українському радіо. У заході взяли участь не тільки студенти, а й викладачі.
![Автор фото: Ірина Покотильська](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1478702017.jpg)
До відзначення Дня української писемності та мови університет залучив жителів міста Острога. Так, волонтери Братства спудеїв розповсюджували у громадських місцях плей-листи з україномовною музикою тим самим популяризували національну творчість. До слова, схожі акції проводяться студентами Острозької академії вже не вперше.
До Дня української писемності та мови провели унікальні акції – «Любиш музику? Слухай українську!», «10 найтиповіших помилок студентів і не тільки», «Цікаві факти про українську мову в сучасному світі», «Відгадай відомі рядки» (студенти запрошували охочих відгадати рядки української поезії англійською мовою і процитувати їх в оригіналі українською).
![Автор фото: Ірина Покотильська](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1478702040.jpg)
Острозька академія часто організовує різноманітні проекти спільно з Острозькою міською радою. Цього разу підписали меморандум про підтримку української мови в соціально-культурній сфері міста Острога, сприяння її розвитку та вивченню в територіальній громаді Острога.
- Мова – один із найважливіших ідентифікаторів державності. Тому заходи, які відбувалися упродовж тижня, були спрямовані на підтримку статусу рідної мови, на покращення культури мовлення та підвищення грамотності загалом. В Острозькій академії пропагується толерантність до всіх мов, адже студентська спільнота у нас полікультурна. Крім цього, друга робоча мова нашого університету – англійська. Утім до української мови ми ставимося по-особливому і закликаємо до цього жителів нашого міста та регіону, – зазначила проректор з навчально-виховної роботи, професор Руслана Каламаж.
![Автор фото: Ірина Покотильська](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1478702062.jpg)
ФОТО: Петро Порошенко урочисто відкрив тріумфальну арку в Острозькій академії
У цей день також провели перші етапи Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика для студентів нефілологічних спеціальностей та XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика для студентів-філологів.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
новини Рівного, Рівненщина, Острозька академія, День української писемності та мови
Суд обрав запобіжний захід мешканці Рівненщини, яка розповсюджувала психотропи
![](/images/articles/2/small/1738940250.jpg)
30-річна жителька села Немовичі, яку підозрюють у збуті наркотиків, перебуватиме під вартою найближчі 60 днів. Таке рішення ухвалив суд учора, 7 лютого.
переглядів: 17
У Рівному заснували фестиваль-конкурс читців пам'яті загиблого Героя Володимира Федінчука
![](/images/articles/2/small/1739003143.jpg)
У Рівному з'явився новий культурний проект, присвячений пам'яті загиблого на війні актора Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру Володимира Федінчука.
переглядів: 97
18-річний рівнянин викрав автомобіль під приводом купівлі і потрапив у ДТП
![](/images/articles/2/small/1739005288.jpg)
Рівненська поліція затримала молодого чоловіка, який підступно заволодів чужим автомобілем, а втікаючи з місця подіє ще й злетів у кювет.
переглядів: 118
Рівне зустрічає Героя: другий за день екіпаж "На щиті" прибуде до міста
![](/images/articles/2/small/1738905837.jpg)
8 лютого орієнтовно о 13:45-14:00 до Рівного прибуде другий траурний кортеж "На щиті".
переглядів: 154
У Рівненському районі перекинулася автоцистерна з міндобривом
![](/images/articles/2/small/1739003713.jpg)
Вчора, близько 16:01, сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода поблизу села Карпилівка Рівненського району. Автоцистерна з мінеральними добривами перекинулася на проїжджій частині.
переглядів: 175