17.11.2016, 16:32

Для введення "електронного квитка" мер Рівного чекатиме зміни закону

Попри те, що рівняни підтримали введення у місті "електронного квитка" для проїзду у громадському транспорті, втілити цю ідею в життя все ж не вдасться.

Попри те, що рівняни сказали "ТАК!" введенню "електронного квитка" за сайті петицій міської ради, чекати введення цієї ініціативи у Рівному не варто.

Адже міський голова у своїй відповіді пояснив, що чекатиме зміни законодавства для введення "електронного квитка" у громадському транспорті.

Єдиний електронний квиток у Рівному: думки з соцмереж

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ:

На Вашу електронну петицію щодо електронного квитка у пасажирському транспорті загального користування міста Рівного повідомляємо, що для запровадження такої системи обліку пасажирів у лютому місяці цього року у Верховній Раді України зареєстровано проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи оплати

проїзду в міському пасажирському транспорті» № 4121 та «Про внесення змін до деяких законів України щодо тарифоутворення у сфері міського електричного та автомобільного транспорту» № 4669. Даними законами зобов’язано Кабінет Міністрів України «розробити та затвердити Порядок взаємодії органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо забезпечення осіб, яким законом надано право пільгового проїзду, електронними квитками у містах, де запроваджено автоматизовану систему оплати проїзду» та внести зміни в Порядок встановлення тарифу, а саме «у разі встановлення рівня тарифу, який не покриває витрат, пов’язаних з перевезенням пасажирів, втрати перевізника компенсуються уповноваженим органом, яким затверджуються тарифи, за рахунок коштів місцевих бюджетів».

Без прийняття вказаних законів система електронного квитка не дає змоги дотримуватись чинного законодавства в частині надання безкоштовного проїзду всім пільговим категоріям громадян, адже вона не передбачає механізму відшкодування збитків перевізникам різних форм власності за даний вид перевезень.

В багатьох містах (Львів, Тернопіль, Черкаси, Вінниця, Івано-Франківськ та інші) про електронний квиток говорять більше чотирьох років, але через відсутність законодавчої бази його впровадження неможливе. Введення електронного квитка в місті Києві (картки киянина) без законодавчих на те підстав призвело до накладання штрафних санкцій на підприємство «Київпастранс».


Уряд хоче запровадити електронні квитки на міський транспорт

В рамках співпраці при запровадженні електронного квитка корейська компанія «MST Global» запропонувала надати місту Рівному 9 мільйонів доларів США на закупівлю тролейбусів і 6 мільйонів доларів США на придбання і встановлення системи електронного квитка на пасажирському транспорті при умові, що компанія сама буде збирати кошти за проїзд, залишаючи собі 6 відсотків від усієї зібраної виручки з подальшим щотижневим перерахунком решти коштів перевізнику. При цьому не було врегульовано порядок сплати збитків за пільгові перевезення. Одночасно інформуємо, що проект корейської компанії в жодному місті України на сьогоднішній день не втілений у реальність.

Після внесення відповідних змін до законодавства України в місті Рівному впроваджуватиметься система електронного квитка в пасажирському транспорті.

Міський голова
В.Хомко