27.11.2016, 16:00

У скільки рівнянам обійдеться вакцинація дитини

До повноліття дитині мають зробити 10 обов'язкових щеплень проти інфекцій.
Відповідно до календаря профілактичних щеплень, кожна дитина протягом 16 років отримує щеплення від гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи та паротиту (свинки).

ВІДЕО: у Рівному в страшних муках померла жінка від сказу

Передбачається, що всі ці щеплення здійснюються за рахунок держави в закладах охорони здоров’я. Втім, часто батьки відмовляються від таких процедур, переживаючи за те, яку вакцину введуть їхнім малюкам.

5 міфів про вакцинацію

Скільки коштуватиме вакцинація дитини, якщо для неї використовувати неоплачувані державою препарати порахував портал Слово і Діло.

Так, основну кількість щеплень дитина отримує у віці до 1 року. В перший же день після народження, а також у віці 1 та 6 місяців її вакцинують від гепатиту В, у перші 3-5 днів – від туберкульозу (БЦЖ), у 2, 4 та 12 місяців – від гемофільної інфекції, у 2, 4 та 6 місяців проводиться щеплення від дифтерії, кашлюка, правця та поліомієліту (ацелюлярний компонент). Станом на осінь 2016 року всі ці щеплення обійдуться батькам дитини орієнтовно в 5650 грн.

Ще 7 прививок очікують на дитину протягом наступних 15 років життя. Йдеться про повторну вакцинацію від дифтерії, кашлюка, правця та поліомієліту (ацелюлярний компонент), дифтерії та правця (АДС), кору, краснухи, паротиту, поліомієліту. За всі вищезазначені препарати батькам доведеться викласти приблизно 3160 грн.