Як поливати город: підбір оптимальної системи поливу
Спосіб поверхневого зрошення вимагає безпосередньої участі дачника: якщо не контролювати процес, вода може розмити верхній шар ґрунту і завдати шкоди рослинам. Для роботи знадобиться шланг і малопотужний насос для поливу з бочки. Вода повинна бути теплою (не нижче 12 градусів). Полив здійснюється зі шланга, який розміщають безпосередньо на грядках. Такий метод забезпечує швидке зволоження кореневої зони без зрошення поверхні листків. Поверхневий полив ідеальний для догляду за томатами, огірками, картоплею та іншими овочевими культурами, яким протипоказане зволоження листя. Таким способом також можна поливати плодові дерева і кущі.
Дощування – найприродніший метод зрошення
Метод дощування дозволяє підвищувати вологість ґрунту, не руйнуючи його структуру. Ефект від поливу нагадує природне зрошення під час дощу. Поливальна система цього типу складається із труб і спеціальних насадок-розпилювачів, розташованих на однакових відстанях. Для поливу рекомендується використовувати відфільтровану теплу воду, яку подають в систему під тиском. Напір (від 2 атмосфер) створюється за допомогою насоса. Цей спосіб підходить для поливу газонів, квітників і грядок з розсадою, але не годиться для зрошення картоплі, помідорів та огірків. Систему із труб і насадок можна замінити звичайним садовим шлангом, прикріпивши до нього пластикову пляшку з багатьма дрібними отворами. Це недорогий альтернативний спосіб.

Крапельний полив – найбільш економний метод зрошення
Полив здійснюється за допомогою спеціальних крапельних систем, що складаються з пластикових трубок з інтегрованими крапельницями. Вода подається безпосередньо до кожної рослини невеликими струменями. При краплинному зрошенні витрачається мінімальна кількість води – 1 літр за 15 хвилин. Волога дістається тільки овочевим культурам і не використовується для поливу бур'янів. Таку систему можна створити зі звичайного садового шланга з саморобними рівновіддаленими отворами. Шланг необхідно підключити до водопроводу. Крапельний метод підходить як для городніх, так і для тепличних рослин.

Як вивести плями від ягід та фруктів: три дієвих способи

Сезон ягід і фруктів — це не лише смачні ласощі, а й часті плями на одязі. Малину, вишню, чорницю, полуницю чи сливи важко не любити, однак їхній сік має властивість швидко вбиратись у тканину й залишати яскраві сліди.
переглядів: 201
Трендові кольори літа 2025: що зараз на піку моди

Літо — це сезон кольору, і 2025 рік не став винятком. Модні подіуми, Instagram-стрічки та вітрини магазинів яскраво підтверджують: цього літа в тренді як несподівані відтінки, так і перевірена класика. Ми зібрали найактуальніші кольори сезону, а також розповідаємо, які з них ніколи не виходять із моди.
переглядів: 188
У Міноборони нагадали: після сплати штрафу в «Резерв+» дані потрібно оновити обов’язково

Навіть якщо громадянин сплатив штраф через застосунок «Резерв+», це не звільняє його від обов’язку оновити особисті дані. Про це нагадала заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
переглядів: 232
Курс валют на 14 липня: долар і євро зберігають стабільність

У понеділок, 14 липня, курси іноземних валют по відношенню до гривні залишаються відносно стабільними. За даними фінансових платформ Wise, XE та Bloomberg, суттєвих коливань на міжбанку не зафіксовано.
переглядів: 262
Спека прискорює старіння: за впливом — як алкоголь і куріння

Вчені попереджають: висока температура може мати такий самий вплив на організм, як куріння чи вживання алкоголю.
переглядів: 267
Реклама