18.12.2016, 13:13

Як змінився рівненський кінотеатр “Партизан” (+ФОТО)

З плином часу цей будинок пережив чимало змін, але здається, що він був завжди.
Таку думку висловив постійний читач ОГО Роман, який з цікавістю слідкує за матеріалами про переміну відомих рівненських місць. Пан Роман зазначив, що "Партизан" є частиною історії Рівного.

Органний зал у Рівному: як він змінився з часом (+ФОТО)

фото з: rivne.org
фото з: rivne.org


Історія розвитку кінотеатрів почалася в Рівному давно. Спочатку, задовго до кінотеатру "Партизан" у Рівному з’явився уже легендарний театр Зафрана, який належав відомому рівненському меценату Лейбу Зафрану. Це сталося 2 лютого 1908 року. Для міста це була найновіша будівля, яка розміщувалася на вулиці Симона Петлюри. Пізніше у 20-х роках його переобладнали в кінотеатр. У пам’яті рівнян цей кінотеатр залишився як місце, де показували цікаві іноземні стрічки-новинки.

Уже на той час у Рівному було кілька кінотеатрів, які розміщалися у різних місцях в Рівному. Такими були попередники кінотеатру "Партизан".

Після лихоліть війни, у другій половині 1944 року, в Рівному працював лише один кінотеатр — "Комінтерн". При чому працювати йому доводилося у напівзруйнованій, однак будинок швидко відновили. З вересня 1944 року він був перейменований на «Партизан».

"Партизан" був одним із популярних кінотеатрів у Рівному, навіть після початку 2000-го року.


Рівненський аеропорт: сьогодні і колись (+ФОТО)


Кінотеатр "Партизан" на початку 2000-х років. Ще діючий
Кінотеатр "Партизан" на початку 2000-х років. Ще діючийПізніше стару будівлю розібрали.


Напівзруйнований кінотеатр у 2007 році...
Напівзруйнований кінотеатр у 2007 році...


А на його місці збудували бізнес-центр із подібною назвою.Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook