Чим займаються 16 старост Рівненщини
У квітні відбудуться вибори старост у ще двох ОТГ – Бугринській та Бабинській.

Староста обирається на 5 років, є членом її виконавчого комітету, представляє в ньому інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села.
Він має робоче місце на території старостинського округу, де він обирався. У нього - чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відслідковує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.
Старости надають послуги сотням тисяч людей у селах і селищах об’єднаних громад.

До останнього часу функції старост були нечіткими.
Законопроект №4742, прийнятий Верховною Радою 9 лютого цього року, вносить зміни до законодавства.
Зокрема, вводиться поняття «старостинський округ» - це одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, інтереси жителів яких представляє староста.
Рада громади самостійно формує старостинські округи, встановлює їхню кількість та межі. На території населеного пункту, який є адміністративним центром об’єднаної громади, староста не обирається, отже і старостинського округу там не буде.

Староста, згідно законопроекту, як і раніше, є виборною посадовою особою місцевого самоврядування. Він обирається жителями старостинського округу на 5 років.
У повноваженнях старости є лише дві контролюючих функції – за станом благоустрою та за використанням об’єктів комунальної власності на території округу.
Серед інших повноважень варто виділити такі:
· сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
· бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету, а також проектів рішень ради об’єднаної громади, що стосуються майна громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;
· сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.
Староста здійснює інші повноваження, визначені цим та іншими законами.
Тут слід зазначити, що порядок організації роботи старости визначається не лише законодавчо, а й Положенням про старосту, яке затверджується радою об’єднаної громади. Передбачається, що в Положенні будуть більш детально розписані графіки роботи, звітування старости, формат роботи з виборцями, подаватиметься повний перелік послуг, конкретизуватиметься його дисциплінарна відповідальність у разі невиконання обов’язків тощо.
Нагадаємо, що цей законопроект прийнято в другому читанні, а чинності він набере з дня, наступного за днем його опублікування.
За матеріалами Рівненської ОДА

Передбачення на неділю: дізнайтесь, що вас чекає

Дізнайтеся своє персональне передбачення на 13 квітня.
переглядів: 127
Як звичайна сода може покращити вашу шкіру та волосся: секрети краси

Сьогодні домашні процедури стають все більш популярними, оскільки люди розуміють, що зовсім не обов'язково витрачати величезні суми в салонах краси, доглядати за своєю шкірою і волоссям цілком можна і за допомогою вельми економічних натуральних засобів - таких, як сода.
переглядів: 796
Простіше не буває: рецепт ситного крем-супу з куркою

Рецепт швидкого в приготуванні та ситного супу, який сподобається і дорослим, і дітям.
переглядів: 1326
Як не набрати зайві кілограми на Великдень: топ-3 поради

Великодні свята - це період, коли дуже легко набрати кілька зайвих кілограмів. Смачна паска, крашанки, м'ясні страви та відсутність фізичного навантаження лише сприяють цьому.
переглядів: 1423
Помилка, яку роблять майже всі: що не можна прати гелевими капсулами

Гелеві капсули для прання — це зручний і ефективний засіб, який значно спрощує процес догляду за одягом. Однак не всі речі можна прати з їх використанням, адже деякі тканини та матеріали потребують особливого підходу. Неправильне застосування капсул може призвести до пошкодження одягу.
переглядів: 264