18.04.2017, 18:39

Як позбутися мурах в саду й на городі?

З приходом весняно-літніх робіт на садових ділянках і городах починається посилена боротьба зі шкідниками за врожай. Одними з найнебезпечніших є мурашки. Ці комахи сприяють появі попелиці на рослинах, що призводить не просто до зменшення врожаю, а до повного знищення.
Ефективні методи боротьби з мурахами:

Знешкоджуємо мурашник. Заливаємо житло комах гасом, окропом, настоянкою помідорового бадилля або отруйним розчином (2 склянки шампуню; 2 склянки рослинного масла, склянки оцту; 10 л води) – протикаємо в центрі мурашника діру, заливаємо суміш і закриваємо на кілька днів плівкою.

Приманки з отрутою:

Отруйні приманки привертають безліч мурашок, тому вважаються найшвидшим способом позбавлення від комах. Найдієвіший метод – застосування отруйних приманок. Комахи приносять їх в мурашник, де отруту з’їдають личинки та матка, і гинуть.

Дача. Сад. Город. Як боротися зі шкідниками кімнатних рослин [+Відео]

Готуються приманки з таких інгредієнтів:

- 1 ст.л. цукрового піску; 2 ст.л. гарячої води; 1 ч.л. меду; 1/3 ст.л. охолодженої бури. Замінювати її треба щотижня.
- 1/2 ч. л. меленої бури; 2 ст.л. м’ясного фаршу. Розкладати в місцях проживання мурах.

Народні поради:

- Мурахи не переносять різких запахів. На мурашник можна покласти розрізані на кілька частин зубчики часнику, розкласти бадилля томата або листя петрушки.
- Відомо, що їм не подобається полину гіркого, м'яти польової або анісу. Зелене або висушене листя рослин розкладають в місцях скупчення комах.
- Добре допомагає відвар бадилля томатів. Чим більш концентрований розчин, тим краще.

Дача. Сад. Город. Як правильно обробляти цибулю перед посадкою

- Щоб позбутися від мурашок, потрібно засипати мурашники гарячим попелом.
- Мелена кориця - мурах від неї мало не нудити починає. Розсипте її біля мурашника.
- Можна розпушити гніздо, посипати вапном або тютюновим пилом.
- Приготувати розчин: взяти десять літрів води, дві склянки рослинного масла, якого-небудь дешевого шампуню і оцту. У центрі мурашника проткнути отвір і залити туди цю суміш. Закрити плівкою на кілька днів.

Як доглядати за смородиною, щоб урожай був щедрим

- На 2 столові ложки гарячої води беруть 1 столові ложки цукрового піску і 1/3 ч.ложки борної кислоти, додаючи після охолодження до розчину 1ч.ложку меду (приманка замінюється щотижня, тому що вона псуватися).