Ми у Facebook
15.05.2017, 08:31

Пластова оселя "Волошки" чекає на своїх пташат

13 травня у селі Волошки, Рівненського району, відкрили однойменну пластову оселю. Подія була приурочена до річниці першого злету пластунів Волині, що відбувся у 1997 році в Олександрії.
Пластову оселю створили на базі малокомплектної школи, яку реорганізували у новий тип навчального закладу. У відремонтованому приміщенні розмістили харчоблок та класи.





На сьогодні в оселі завершили усі внутрішні роботи.



Територію загородили — встановили паркан та браму із пластовою символікою.

Голова Рівненської райдержадміністрації, Володимир Пилипчук , розповів про деталі створення даного закладу:"Багато чого в оселі зробили власними руками, задіяли не тільки підрядні організації. Більшість робіт виконали директори шкіл, депутати районної ради, ми виїжджали на суботники, саджали дерева. Щодо фінансової складової, то до 1 млн гривень витратили на розвиток пласту в Рівненському районі за останній рік."



На Рівненщині відбувся Великий з’їзд НСОУ «Пласт»

Також відбулось відкриття та освячення меморіальної дошки на честь трьох засновників Пласту на Волині.



Про вагомість такого виховного закладу наголосила заступник голови облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко. «Пластова оселя «Волошки» - перший в Україні центр, що працюватиме як комунальний заклад. Ініціативу створення аналогічних виховних осередків ми поширюватимемо й на інші райони – Гощанський, Корецький, Дубенський, Млинівський і Демидівський. Особливо це актуально в умовах децентралізації, оскільки під час оптимізації шкіл будуть вивільнятися приміщення. Отож на базі реорганізованих закладів ми практикуватимемо створення і виховних центрів. Адже такі структури потрібні для громад», - зауважила посадовець.



На подію зібралось чимало пластунів, селян, представників влади та активістів. Незважаючи на похмуру та дощову погоду, посмішки не сходили з облич юних скаутів.







Присутня на відкритті голова крайової пластової ради в Україні, Герус Ольга, зауважила, що ця оселя перша, яка є в комунальній власності, це дебютний великий проект міністерства освіти і Пласту. Ольгу вразило, що оселя розміщена близько до природи, на території є місце для спортивних занять, а також є можливість розпалити ватру. Голова крайової пластунської ради впевнена, що це місце стане центром життя для школярів, пластунів та молоді, де вони зможуть проводити свої заняття, вишколи, літні табори.



Неподалік від оселі, у наметах, таборується близько 200 пластунів. На цих вихідних вони відзначають свято весни.

До Рівного завітав заступник міністра молоді та спорту [+Фото]

Детальніше розповів про таборове життя старший пластун, Денисюк Олександр:
" Приблизно 180 дітей взяли участь у святі весни. У віковій категорії від 6 років, це новацтво, і за 50-це сеньйори серед пластунів. Дітей з рівненського району найбільше. місце для розбиття табору вибрали саме тут, тому, що площа тут рівнинна, є доступ до питної води і знаходиться вона неподалік від пластової оселі, де можна переночувати на випадок грози або надзвичайних ситуацій. Свято весни триває з п'ятниці по неділю. Перший день більш теоретичний, дітей навчають основних засад. На другий день теоретичні знання діти пробують застосувати на практиці, облаштовують кухню, навчаються готувати, нарубати дров, і все самостійно. Окремо в програмі є інструктаж з байдарок та стрільба. Свято весни - це відкриття таборового сезону. Найцікавішою річчю буде-кулінарний змаг, конкурс на кращу страву.
"

На Рівненщині відкриють першу в Україні Пластову оселю






«Пласт – це стиль життя»







На правах реклами