Рівнянам про сезонний заробіток за кордоном: де, як і в якій країні можна заробити цілий статок
Скільки платять у країнах Європи
Для роботи в країнах ЄС потрібно оформити робочу візу. Наприклад, щоб працювати у Польщі, необхідно отримати національну робочу візу D 05. Її можна зробити в консульстві, подавши запрошення роботодавця.
Заробити в Польщі можна на зборі ягід, пише “Сегодня”. Зарплата стартує від 20000-23000 грн до 29 тисяч гривень, роботодавці надають житло, проте харчування найчастіше за свій рахунок. Крім робочої візи, вимог немає.
У Швеції на зборі ягід платять за кількість зібраного врожаю. В місяць зарплата виходить до 60 тис. гривень. Працівнику фермери обіцяють платити 63-70 тис. гривень.
На зборі ягід в Європі українці можуть заробити до 70 тисяч гривень за місяць.
У Німеччині студенти зі знанням німецької мови на базовому рівні можуть знайти роботу офіціантом із зарплатою 35 тис. гривень або 8,5 євро за годину. Також є робота кухаря із зарплатою 1300 євро в місяць з проживанням і харчуванням. Помічникам кухаря платять 900 євро.
Завтра - безвіз: кордони українцям відкриватимуть у 4 етапи
У Болгарії шукають офіціантів і кухарів на зарплату 12-20 тисяч гривень. Роботу пропонують на чорноморських курортах, однак для роботи офіціантом потрібно знати англійську мову. Роботодавець надає харчування та проживання.
У Греції шукають російськомовних аніматорів на зарплату 500-700 євро, кухарів в готелі – від 1000 євро, офіціантам і покоївкам платять 700 євро в місяць.
У Фінляндії в основному потрібні різноробочі на збір лісових ягід і грибів. У країні платять від 24 тисячі гривень на місяць залежно від виробітку. Проте слід мати на увазі: робочий день може бути ненормованим і потрібно оплачувати житло. На зборі полуниці та малини платять два євро за кілограм. Різноробочим на фермах обіцяють зарплату 50 тис. гривень у перерахунку на українську валюту.

Сезонна робота: скільки можна заробити на зборі урожаю в Європі
Скільки можна заробити в теплих країнах
В Об'єднаних Арабських Еміратах офіціанти заробляють 15-35 тис. гривень, бариста – 22 тис. гривень, адміністратор у фітнес-клубі й рятувальники – 30 тис. гривень. В оголошеннях роботодавець обіцяє оплатити працівникові переліт з України до ОАЕ та надає безкоштовне харчування та житло. Однак треба мати на увазі: робочими можуть виявитися шість і навіть всі сім днів на тиждень.
У Туреччині шукають аніматорів на зарплату 14-15 тис. гривень, танцівниць – на 20-30 тис. гривень. Зустрічаються вакансії кухаря на ставку 30 тис. гривень, офіціанта – 14-25 тис. гривень. Покоївка в готелі в середньому заробляє 16 тисяч гривень.
В Ізраїлі сезонних вакансій менше. В основному потрібні будівельники на зарплату 50-55 тис. гривень, робітники на заводи за 37-40 тис. гривень. Однак є й вакансія кухаря на зарплату 45 тис. гривень на місяць.
В Єгипті шукають аніматорів на зарплату від 8-ми до 20-ти тис. гривень, а в Тунісі – англомовних гідів за 400 доларів.
Скільки платять в Північній Америці
У США на сезонну роботу шукають офіціантів і покоївок в готелі на зарплату 12 тис. доларів на рік, працівникам на ферму обіцяють 2800 доларів в місяць, рятувальникові на пляж – 3500.
У Канаді робітника на фермі пропонують 2800-2900 доларів в місяць, офіціантам – 1000.
"Сезонна робота в Польщі – це 20 тисяч гривень, у Німеччині – 35-50 тисяч гривень, в Ізраїлі – 40-60 тисяч гривень. У США і Канаді – під 100 тис. гривень. Є робота і на курортах, і на фермах, і зі збору ягід, і в рибному промислі. Роботи багато, і чим ближче до липня, тим більше буде вакансій, оскільки липень-серпень – розпал сезону", – зазначає HR-експерт сайту з пошуку роботи rabota.ua Тетяна ПАШКІНА.
Рівнянам: яку роль відіграє освіта при прийомі на роботу (+ІНФОГРАФІКА)
Як не натрапити на шахраїв
Голова профспілки заробітчан "Трудова солідарність" Віталій МАХИНЬКО каже: найчастіші порушення проти трудових мігрантів – неофіційне оформлення на роботу та невиплата зарплати.
"Посередник обіцяє офіційне оформлення та законність. Цим маніпулюють і основну частину заробітчан оформляють не за трудовим договором, а за цивільно-правовою угодою. Згідно з договором, люди працюють законно, але не є працівниками підприємства, а надають послуги. Їх робота не регламентується трудовим законодавством. Людина не може себе захистити у разі порушення прав", – розповідає В.Махинько.
За його словами, українське законодавство не захищає трудових мігрантів. Більше того, українцям нікуди звертатися.
"95-97% заробітчан у Польщі не мають можливості захищати свої права. Теоретично права є, але на практиці люди позбавлені цієї можливості. Половина працюють нелегально. Друга половина – за цивільно-правовими договорами. За договором ти не працівник підприємства, а тимчасово надаєш послуги", – додає Махинько.
Щоб отримати легальну роботу, експерти радять перевіряти наявність ліцензії у компанії-посередника на сайті Міністерства соціальної політики, а також уважно читати всі умови трудового договору.
У Міжнародній організації з міграції зазначають: останнім часом почастішали випадки торгівлі людьми, а самі українці готові віддати роботодавцю всі документи.
"21% потенційних трудових мігрантів погодилися б нелегально перетнути державний кордон, працювати в закритому приміщенні або віддати паспорт роботодавцю – це причини потрапляння людей у трудове рабство", – коментує прес-секретар представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара ЖЛУКТЕНКО.
Джерело: svitua.com.ua
Гаряча лінія МЗС України на випадок надзвичайних ситуацій за участю громадян України, які перебувають за кордоном (+38 044) 238 16 57
Національна "гаряча лінія" з попередження торгівлі людьми 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного)
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

Львівські лікарі подарували нове життя 16-річній Соломії з Рівного

16-річна Соломія з Рівного, яка два роки жила в очікуванні донорської нирки через ниркову недостатність, спричинену ускладненнями після COVID-19, отримала свій шанс на нове життя. Спеціалісти Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова успішно провели дівчинці пересадку донорського органу.
переглядів: 75
В Україні на третину побільшало мільйонерів за рік

Державна податкова служба України повідомила про значне зростання кількості громадян, які задекларували доходи понад мільйон гривень за 2024 рік. Цей показник збільшився на вражаючі 63% порівняно з попереднім роком, що свідчить про помітне зростання добробуту певної частини населення країни.
переглядів: 242
Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 995
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 549
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 420