10.06.2017, 14:30

Рівнянам про сезонний заробіток за кордоном: де, як і в якій країні можна заробити цілий статок

фото: DW

Непогано заробити влітку можна в сільському господарстві або в туристичній галузі. У Західній та Північній Європі сезонна робота пов'язана зі збором врожаїв, на півдні й у східних країнах шукають офіціантів і працівників в готелі


Скільки платять у країнах Європи


Для роботи в країнах ЄС потрібно оформити робочу візу. Наприклад, щоб працювати у Польщі, необхідно отримати національну робочу візу D 05. Її можна зробити в консульстві, подавши запрошення роботодавця.

Заробити в Польщі можна на зборі ягід, пише “Сегодня”. Зарплата стартує від 20000-23000 грн до 29 тисяч гривень, роботодавці надають житло, проте харчування найчастіше за свій рахунок. Крім робочої візи, вимог немає.

У Швеції на зборі ягід платять за кількість зібраного врожаю. В місяць зарплата виходить до 60 тис. гривень. Працівнику фермери обіцяють платити 63-70 тис. гривень.

На зборі ягід в Європі українці можуть заробити до 70 тисяч гривень за місяць.

У Німеччині студенти зі знанням німецької мови на базовому рівні можуть знайти роботу офіціантом із зарплатою 35 тис. гривень або 8,5 євро за годину. Також є робота кухаря із зарплатою 1300 євро в місяць з проживанням і харчуванням. Помічникам кухаря платять 900 євро.

Завтра - безвіз: кордони українцям відкриватимуть у 4 етапи

У Болгарії шукають офіціантів і кухарів на зарплату 12-20 тисяч гривень. Роботу пропонують на чорноморських курортах, однак для роботи офіціантом потрібно знати англійську мову. Роботодавець надає харчування та проживання.

У Греції шукають російськомовних аніматорів на зарплату 500-700 євро, кухарів в готелі – від 1000 євро, офіціантам і покоївкам платять 700 євро в місяць.

У Фінляндії в основному потрібні різноробочі на збір лісових ягід і грибів. У країні платять від 24 тисячі гривень на місяць залежно від виробітку. Проте слід мати на увазі: робочий день може бути ненормованим і потрібно оплачувати житло. На зборі полуниці та малини платять два євро за кілограм. Різноробочим на фермах обіцяють зарплату 50 тис. гривень у перерахунку на українську валюту.
Сезонна робота: скільки можна заробити на зборі урожаю в Європі
Скільки можна заробити в теплих країнахВ Об'єднаних Арабських Еміратах офіціанти заробляють 15-35 тис. гривень, бариста – 22 тис. гривень, адміністратор у фітнес-клубі й рятувальники – 30 тис. гривень. В оголошеннях роботодавець обіцяє оплатити працівникові переліт з України до ОАЕ та надає безкоштовне харчування та житло. Однак треба мати на увазі: робочими можуть виявитися шість і навіть всі сім днів на тиждень.

У Туреччині шукають аніматорів на зарплату 14-15 тис. гривень, танцівниць – на 20-30 тис. гривень. Зустрічаються вакансії кухаря на ставку 30 тис. гривень, офіціанта – 14-25 тис. гривень. Покоївка в готелі в середньому заробляє 16 тисяч гривень.


В Ізраїлі сезонних вакансій менше. В основному потрібні будівельники на зарплату 50-55 тис. гривень, робітники на заводи за 37-40 тис. гривень. Однак є й вакансія кухаря на зарплату 45 тис. гривень на місяць.

В Єгипті шукають аніматорів на зарплату від 8-ми до 20-ти тис. гривень, а в Тунісі – англомовних гідів за 400 доларів.

Скільки платять в Північній Америці


У США на сезонну роботу шукають офіціантів і покоївок в готелі на зарплату 12 тис. доларів на рік, працівникам на ферму обіцяють 2800 доларів в місяць, рятувальникові на пляж – 3500.

У Канаді робітника на фермі пропонують 2800-2900 доларів в місяць, офіціантам – 1000."Сезонна робота в Польщі – це 20 тисяч гривень, у Німеччині – 35-50 тисяч гривень, в Ізраїлі – 40-60 тисяч гривень. У США і Канаді – під 100 тис. гривень. Є робота і на курортах, і на фермах, і зі збору ягід, і в рибному промислі. Роботи багато, і чим ближче до липня, тим більше буде вакансій, оскільки липень-серпень – розпал сезону", – зазначає HR-експерт сайту з пошуку роботи rabota.ua Тетяна ПАШКІНА.


Рівнянам: яку роль відіграє освіта при прийомі на роботу (+ІНФОГРАФІКА)Як не натрапити на шахраїв


Голова профспілки заробітчан "Трудова солідарність" Віталій МАХИНЬКО каже: найчастіші порушення проти трудових мігрантів – неофіційне оформлення на роботу та невиплата зарплати.

"Посередник обіцяє офіційне оформлення та законність. Цим маніпулюють і основну частину заробітчан оформляють не за трудовим договором, а за цивільно-правовою угодою. Згідно з договором, люди працюють законно, але не є працівниками підприємства, а надають послуги. Їх робота не регламентується трудовим законодавством. Людина не може себе захистити у разі порушення прав", – розповідає В.Махинько.

За його словами, українське законодавство не захищає трудових мігрантів. Більше того, українцям нікуди звертатися.

"95-97% заробітчан у Польщі не мають можливості захищати свої права. Теоретично права є, але на практиці люди позбавлені цієї можливості. Половина працюють нелегально. Друга половина – за цивільно-правовими договорами. За договором ти не працівник підприємства, а тимчасово надаєш послуги", – додає Махинько.

Щоб отримати легальну роботу, експерти радять перевіряти наявність ліцензії у компанії-посередника на сайті Міністерства соціальної політики, а також уважно читати всі умови трудового договору.

У Міжнародній організації з міграції зазначають: останнім часом почастішали випадки торгівлі людьми, а самі українці готові віддати роботодавцю всі документи.

"21% потенційних трудових мігрантів погодилися б нелегально перетнути державний кордон, працювати в закритому приміщенні або віддати паспорт роботодавцю – це причини потрапляння людей у трудове рабство", – коментує прес-секретар представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара ЖЛУКТЕНКО.Джерело: svitua.com.uaГаряча лінія МЗС України на випадок надзвичайних ситуацій за участю громадян України, які перебувають за кордоном (+38 044) 238 16 57

Національна "гаряча лінія" з попередження торгівлі людьми 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного)Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram

Щасливе Рівне