01.08.2017, 15:00

Рівненський плавець Михайло Романчук став віце-чемпіоном світу

Блискучою крапкою в завершальний день змагань Чемпіонату світу з водних видів спорту в Будапешті став виступ Михайла Романчука на дистанції 1500 метрів. Юний плавець з Рівного зумів не лише вибороти «срібло», поступившись тільки олімпійському чемпіону, але й встановив рекорд України.
Перше місце на дистанції в півтора кілометра дісталося італійцю Грегоріо Пальтріньєрі. А рівнянин продемонстрував результат 14:37.14 хв та побив, таким чином, національний рекорд, який був встановлений самим Романчуком раніше і становив 14.44,11 хв. Своїм досягненням рівненський плавець виконав норматив "Заслуженого майстра спорту".

Відзначимо, що це друга медаль в активі українських плавців в Будапешті. Раніше «бронзу» на дистанції 50 метрів батерфляєм виборов Андрій Говоров.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав Михайла, тренерський склад збірної та Федерацію плавання України з гарним здобутком, побажавши подальших успіхів та звершень.

Востаннє медаль такого рівня для Рівненської області виборола 10 років тому рівненська плавчиня Ганна Хлістунова.

Рівнянин Романчук на Кубку України з плавання завоював путівку на чемпіонат світу

Рівнянин Романчук на міжнародному турнірі в Бельгії завоював чотири медалі

Нагадаємо, Михайло Романчук є вихованцем ДЮСШ №2 міста Рівне та учнем обласної школи вищої спортивної майстерності. Першим тренером Михайла є заслужений тренер України Ірина Лебідь. Особистий тренер, який готував плавця до змагань – ЗТУ Петро Нагорний.

Раніше рівненський плавець взяв участь у Кубку України з плавання, який проходив з 11 по 15 квітня у Харкові. Рівнянин Михайло Романчук переміг на своїх коронних дистанціях - 400 метрів комплексним плаванням та 400 метрів вільним стилем. Саме цей результат дозволив йому взяти участь у Чемпіонаті світу в столиці Угорщині Будапешті.

Довідка ОГО. Романчук Михайло.

Дата народження: 7 серпня 1996 року, Рівне.

Спортивні досягнення: чемпіон України серед юніорів на дистанціях 400 м в/с, 800 м в/с та 1500 м в/с у 2010-2012 рр.; учасник та фіналіст (8 м) Європейського молодіжного олімпійського фестивалю в Трабзоні (Туреччина); чемпіон України серед юніорів на дистанціях 400 м в/с, 400 м. к. п. та 1500 м в/с у 2013 р.

У листопаді 2015-го на етапі Кубка світу в катарському місті Доха здобув золоту нагороду на дистанції 1500 метрів вільним стилем. На Чемпіонаті Європи-2016 здобув 2 бронзові нагороди — на дистанціях 800 і 1500 метрів.

Рекорди: дев'ять ВДУ на дистанціях 800 м в/с та 1500 м в/с у 25-ти та 50-ти м басейнах; ЮРУ на дистанції 400 м в/с у 25-ти м басейні.

Хобі: клубна музика.