Топ - 10 цікавих фактів про український прапор
2. Золотий, жовтий колір символізує Творця, Бога-батька і взагалі — Вищу Духовність. Синій ж — це усе земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони нею не зловживатимуть.
3. Саме таку, золото-блакитну символіку і принесли колись трипільці за часів грандіозного переселення народів з Північного Причорномор'я за три тисячоліття до н. е., зокрема і в Індію, де вона збереглася до наших днів в первинному виді. Ця країна буквально уся прикрашена таким поєднання кольорів. Але там ви ніде не побачите, щоб синій колір домінував над жовтим.
Як Рівне відзначить День міста та День Незалежності
4. На початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб в тільки виниклій самостійній Україні передусім змінили розміщення кольорів на головному державному символі — синьо-жовтому прапорі. Мовляв, якщо він і далі залишатиметься таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і, нарешті, крах.
5. Синій колір згори і жовтий знизу утворюють гексаграму "Пі". Згідно з класичною китайською Книгою змін "И-цзин", — це одне з чотирьох найгірших комбінацій. Її розшифровують так: "Будьте пильні і передбачливими. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, чим збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без всяких підстав сваритеся з друзями".
Тоді як зворотне розміщення кольорів, коли жовтий розташований вгорі, а синій — внизу, утворює абсолютно іншу гексаграму "Тай", яка означає: "Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя. Розвиток".
6. Українська революція 1917-го року в Києві, українізація підрозділів царської армії на фронтах Першої світової війни і на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Під жовто-синім прапором йшли у бій українські юнаки під Крутами.
7. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.
8. У XVIII столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою.
9. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.
10. Про те, що поєднання синьо-жовтих кольорів властиве Україні, свідчить той факт, що Данило Галицький, засновуючи на честь свого сина Лева місто Львів (перша згадка 1256 р.), подарував його жителям герб, на якому зображено золотого лева на синьому тлі. - за матеріалами Gazeta.ua
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Адміністрація Трампа прагне досягти припинення вогню в Україні до Великодня – Bloomberg
![](/images/articles/2/small/1739726809.jpg)
Адміністрація президента США Дональда Трампа, ймовірно, прагне домовитися про припинення вогню в Україні до Великодня, який цього року відзначатимуть одночасно православні, греко-католики та римо-католики – 20 квітня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
переглядів: 171
Зеленський назвав нові дані щодо наших втрат у війні
![](/images/articles/2/small/1739726334.jpg)
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з початку повномасштабного російського вторгнення загинуло понад 46 тисяч українських військовослужбовців.
переглядів: 183
Через атаку рашистів на Миколаїв без тепла залишилося більше 100 тисяч людей
![](/images/articles/2/small/1596548550.jpg)
Внаслідок російської атаки на інфраструктуру Миколаєва понад 100 тисяч людей залишилися без тепла.
переглядів: 157
Кіт Келлог заявив: Ми не хочемо ще одного мінського формату
![](/images/articles/2/small/1739702930.jpg)
Спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що не бачить Європу серед учасників переговорного процесу щодо врегулювання російсько-української війни.
переглядів: 199
Як оформити соціальну пенсію у 2025 році: українцям дали відповідь
![](/images/articles/2/small/1739632154.jpg)
В Україні у 2025 році особи, які досягли пенсійного віку, але не мають достатнього страхового стажу, можуть претендувати на соціальну пенсію.
переглядів: 367