15.10.2017, 12:40

На Рівненщину насувається три штами грипу

З приходом осені нас очікує чергове зростання захворюваності на гострі респіраторні інфекції.
У цьогорічному епідсезоні передбачається переважна циркуляція таких штамів вірусів, як:
А/Michigan/45/2015(гілка 6В.1), подібний A(H1N1)pdm09;
А/Hong Kong/4801/2014(H3N2);
B/Brisbane/60/2008.

Новим, у цьогорічному епідсезоні, є вірус грипу А Мічиган. Вірус Мічиган є підвидом “каліфорнійського” грипу, тому він має схожі ознаки захворювання. Зокрема грип Мічиган відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень. Причому ускладнення розвиваються досить швидко і протікають складно.

Як лікувати грип: поради лікаря Комаровського

Коли і як проявить себе новачок «Мічиган», сказати важко. Тому важливо заздалегідь подумати про вакцинацію і зробити щеплення. Адже щорічна вакцинація проти грипу є найкращим захистом від інфекції. У цьогорічний склад вакцин включені актуальні штами грипу (Мічиган, Гонконг та Брісбен). В ідеалі вакцинацію слід проходити у вересні - жовтні, однак щеплення, зроблене в будь-який момент протягом всього сезону, все ще може допомогти уникнути інфікування.

Як захиститися від грипу, а підхопивши вірус, пережити його без ускладнень

Враховуючи агресивність вірусу грипу, який обумовлює чисельні ускладнення з боку серцево-судинної, нервової, дихальної систем в першу чергу необхідно зробити щеплення особам, які мають хронічні захворювання. А також вагітним жінкам або тим, які планують вагітність під час епідсезону грипу
Очікується, що вакцина проти грипу з’явиться в рівненських аптеках вже у жовтні.