09.01.2018, 12:44

Коли треба подавати декларації про доходи

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року.
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2017 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, зокрема у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

Скільки коштуватиме судитися у 2018 році - коментар юриста

Також задекларувати доходи необхідно у разі:
- отримання від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- отримання іноземних доходів;
- в інших випадках, передбачених законодавством, наприклад, при:
отриманні у власність майна за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно;
отриманні доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, що перевищує 2 гектари, при умові отримання таких доходів від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи.

Нагадаємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього 2018 року.

Як на Рівненщині отримати пенсію за довіреністю

Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації.

За довідковою інформацією щодо кампанії декларування доходів громадян можна звертатись до Центру обслуговування платників ДПІ у м.Рівному (вул.Відінська, 8).
Щасливе Рівне