26.01.2018, 15:20

Як зробити аналіз відвідуваності сайту

Фотографія з сайту Freepik

Більшість власників сайтів стали замислюватися про те, як розвивається їхній проект. Спробуємо на прикладі порталу OGO.ua та сайту телекомпанії «Рівне 1» показати, як аналізувати самостійно, без залучення співробітників або агентств, що вимагають великих коштів.
Найпростіший спосіб дізнатися про потенціал інтернет-ресурсу – провести аналіз відвідуваності сайту.В першу чергу, слід подбати про Google Analytics. Якщо ви поставите код аналітики на свій сайт, то зможете в будь-який момент переглянути всі дані вашого сайту.Наприклад, можна порівняти показники за певний період.Можна дізнатися демографічні дані відвідувачів.Можна дізнатися дані про весь трафік на сайті.Також, можна побачити статистику в реальному часі.

А що робити, якщо аналітика від Гугл недоступна? Наприклад, ми не маємо можливості подивитися статистику сайту телекомпанії «Рівне 1», але хочемо дізнатися, як розвивається проект.

Розглянемо кілька корисних сервісів.

Є безкоштовний сервіс Similarweb.com (звісно, на кожному з таких сервісах є платні можливості). Правда, слід знати, що, чим вище трафік сайту, тим точніше будуть дані. Інформація стосується усіх доменів та піддоменів.

Статистика порталу OGO.uaСтатистика сайту rivne1.tv

Тут багато корисних даних про відвідуваність сайту, про джерела трафіку, про конкурентів.

Ще один сервіс – Semrush.com. Можна орієнтовно зрозуміти, скільки даний трафік коштує, які ключові слова в яких топах знаходяться.

Статистика порталу OGO.uaСтатистика сайту rivne1.tvТакож, відразу можна побачити основних конкурентів з пошуку і зрозуміти загальну картину.

Відмінний український сервіс Prodvigator.ua. Дані з пошуку відображаються близькі до реальних. Є інформація по конкурентах з пошукової видачі.

Тепер ви знаєте, щоб визначити відвідуваність чужого сайту або сайту конкурента, насправді досить використати один з сервісів, який ми описали.

Головне, спостерігати за загальним розвитком свого сайту і сайтів конкурентів. Тоді ви можете швидко реагувати на зміни і бути завжди в ТОПі.
Щасливе Рівне