Готуємося до вагітності
Отже, про що потрібно подбати заздалегідь, перш ніж приступати до зачаття?
За 3-6 місяців до планованої вагітності сімейній парі необхідно повністю відмовитись від вживання алкоголю та тютюнопаління; звернути увагу на харчування – категорично відмовитись від фаст-фудів, виключити з раціону копченості, напівфабрикати і продукти із значним вмістом стабілізаторів та консервантів. Слід надати перевагу овочам та фруктам. Чим раніше ви перейдете на раціональне і збалансоване харчування – тим краще. Адже здорове та правильне харчування зміцнить імунітет та помітно покращить самопочуття.
Уникайте надмірної інсоляції (впливу сонячної радіації), переохолодження, фізичних та емоційних перенапружень. Майбутнім матусям необхідно нормалізувати масу тіла. Жінкам, які важать менше 45 кг – в сторону її збільшення, а жінкам, вага яких 70 кг і більше – зайнятись поступовим схудненням, шляхом регулярних занять спортом та обмеженням вуглеводної їжі. Гарна фізична підготовка – це майже стовідсоткова гарантія легкої вагітності й нормальних пологів. В жодному випадку не вживайте препарати для зменшення апетиту чи «спалювання жирів».
Для профілактики вроджених вад нервової трубки плоду рекомендується вживати щоденно 400 мкг фолієвої кислоти як чоловікові, так і жінці.
І, звичайно, основним моментом у підготовці до вагітності є відвідування медичного закладу, де вас оглянуть, обстежать та проконсультують. Розпочинати слід з огляду лікаря акушер-гінеколога з обов’язковою кольпоскопією і забором мазків на мікрофлору та на онкоцитологічне дослідження. Також необхідно пройти ультразвукове обстеження органів малого тазу для виключення патологічних процесів та для визначення стану репродуктивних органів.
Слід пам’ятати, що деякі інфекційні захворювання дуже небезпечні для вагітної та плода.
Обов’язковим є обстеження на TORCH-інфекції. Адже неможливо точно знати чи хворіли ви краснухою чи ні. Не завжди і батьки володіють даною інформацією, оскільки краснуха часто маскується під банальне ГРВІ, чи навпаки. Більш точну інформацію можна отримати лише з аналізу крові на виявлення антитіл. Проводиться кількісний аналіз з визначенням титру антитіл – антитіла до краснухи, хламідій, герпесу, токсоплазми, цитомегаловірусу. Наявність антитіл IgG означає вироблений імунітет до цих інфекцій і не є перешкодою для вагітності. Наявність IgM означає гостру стадію захворювання, планування вагітності при такому результаті аналізу потрібно відтермінувати до повного одужання. Якщо немає антитіл IgG до краснухи, необхідно зробити щеплення і після цього оберігатися, щоб запобігти випадковій вагітності протягом 3 місяців. Підступність вірусу полягає в тому, що потрапляючи в організм вагітної жінки, він проходить через плацентарний бар’єр і уражає плід, що в подальшому призводить до вроджених вад розвитку.
Не менш важливим є обстеження на ВІЛ-інфекцію, сифіліс і деякі види гепатитів (зазвичай В і С).
Лабораторне визначення групи крові і резус-фактора (причому не тільки у майбутньої мами, але і у тата) дає можливість визначити ризик резус-несумісності і несумісності по групі крові.
Також необхідно відвідати терапевта. Дуже добре, якщо ви повністю здорові, і все-таки переконатися у цьому не завадить! Лікар огляне вас, оцінить загальний стан організму й готовність до майбутніх навантажень. При виявлені хронічних захворювань – скерує вас до вузьких спеціалістів. Можливо, порекомендує пройти обстеження в інших фахівців – ендокринолога, невропатолога, генетика.
Не варто відтерміновувати візит до стоматолога для оцінки стану ротової порожнини. Відомо, що під час вагітності стан зубів погіршується. Тому не лінуйтесь відвідати стоматолога, навіть якщо у вас немає скарг. Варто, щоб лікар оглянув ваші зуби і дав певні рекомендації. Якщо буде потрібно – зробіть рентген, адже після настання вагітності всі випромінювання будуть заборонені.
Приємної вам вагітності та легких пологів!
жіноче здоров’я, вагітність, Клініка професора Стефана Хміля
Як у Рівному відключатимуть світло завтра
Опублікували графік погодинних відключень електроенергії у Рівному на понеділок, 2 грудня
переглядів: 283
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки", якщо немає Дії?
Від сьогодні, 1 грудня, в Україні розпочалася урядова програма фінансової підтримки населення, в рамках якої передбачено виплату тисячі гривень. Отримати ці кошти можна не лише через застосунок “Дія”, а й через “Укрпошту” та банки.
переглядів: 228
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки" через Дію: інструкція та умови
До 28 лютого українці можуть скористатися програмою "Зимова єПідтримка" і отримати 1 000 гривень від держави. Кошти доступні для дорослих і дітей, оформити виплату можна через застосунок Дія або офлайн.
переглядів: 312
У Рівному є вільна вакансія еколога
У команду КАТП 1728 на постійне місце роботи шукають еколога.
переглядів: 188
Правохоронці збирають докази ракетних обстрілів Рівненщини
Під час останніх кількох повітряних тривог в області працювало ППО, правоохоронці зібрали докази злочину ворога.
переглядів: 406