Міський голова Рівного висловив свою точку зору про реформу ЖКГ
Володимир Хомко: “З містом Рівне пов’язане все моє життя”
Закон зобов’язував мене як міського голову влаштувати конкурс, розбити всі багатоповерхівки на лоти й залучити управляючі компанії. Проте, я не міг цього зробити, адже згаданий закон не визначав типову угоду на право управління будинком. Розробити його повинен центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Проте він не міг цього зробити, адже це не погоджувало Міністерство юстиції України. А Мін’юст не робив цього, оскільки така послуга не була передбачена у згаданому законі. Тоді законотворці почали думати, як вирішити цю проблему. Тут я повинен дещо розлогіше пояснити. Справа в тому, що будь-яким підзаконним актом неможливо це виправити. Це так само як закон не може виправити Конституцію, так і підзаконний акт не може виправити закон. З цієї колізії знайшли такий вихід – на черзі було ухвалення Закону “Про житлово-комунальні послуги”, тож у тексті цього закону вирішили виписати цю норму. Подали текст законодавчого акта у Верховну Раду. В результаті внесли правки і закон прийняли з ще більшим ляпом. Що ж трапилося? У тексті закону зазначено: якщо мешканці будинку не створили ОСББ чи не обрали управляючу компанію на момент ухвалення Закону “Про житлово-комунальні послуги”, я повинен протягом трьох місяців вибрати цю управляючу компанію. Але! Лише після письмового звернення мешканців будинку, а таке звернення вважається легітимним, якщо його підписали не менше 50 відсотків мешканців будинку. І це нонсенс! Якщо до цього люди не збиралися, нічого не вирішували, не створювали об’єднання співвласників, то тим паче зараз не зберуться! Що можна вдіяти у цій ситуації?!! Цей пункт перекреслює усе, що зазначалося у Законі “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”!
Інтуїтивно я передбачав подібні складнощі, а тому готувався до такого розвитку подій. Що вирішила зробити міська влада? ЖКП віддати або продати у власність колективам цих же житлово-комунальних підприємств. Усі погодилися, крім колективу ЖКП “Перспективне”. Очевидно, через великі борги. На сесії 22 лютого 2018 р. міські депутати ухвалили рішення про те, що ці ЖКП переходять у приватну власність. Вони так само обслуговуватимуть будинки, однак міська влада не матиме жодного стосунку до цього – тепер рівняни муситимуть вибудовувати свою співпрацю з приватними компаніями, - зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко.
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram


Як завтра у Рівному та в області виключатимуть світло

Опублікували графіки відключення електроенергії на п'ятницю, 3 лютого
переглядів: 437
Як зварити найсмачніше на світі пюре

Прості поради дозволять приготувати таку товчену картоплю, від якої за вуха не відтягнеш.
переглядів: 444
Як часто можна заряджати смартфон

Із постійний виключенням електроенергії важливо тримати свій телефон зарядженим. Тому чимало людей підключають свої смартфони до джерела живлення одразу при першій же нагоді. Але як часто можна заряджяти телефон?
переглядів: 360
Плацинди з сиром, яблуками, капустою: Як приготувати смачні палянички

Ці смачні паляниці називають і молдавськими, і бессарабськими, і українськими, але вони незмінно апетитні та ситні.
переглядів: 5098
Як заварити червоний буряк, щоб був яскравий та солодкий

Полюбляєте страви з буряком, але приготувати овоч не вдається ідеально, то колір виварюється, то смак не надто солодкий. Є кілька моментів, які варто знати перед тим як почати готівлю.
переглядів: 496