25.03.2018, 10:00

Трудова міграція: чому українці їдуть за кордон на роботу?

Заради роботи в іншій країні українці готові йти на компроміси, докладати додаткових зусиль. Чи варті заробітки таких клопотів?
У сучасному глобалізованому світі пошук роботи уже не обмежується виключно місцем проживання. У відкритому інформаційному просторі можна переглядати вакансії в інших містах, і навіть країнах. Питання лише у бажанні й мотивації щось робити для того, аби отримати роботу. Згідно з результатами опитування HeadHunter Україна, у 92% респондентів таке бажання є. Найбільше працювати хочуть у Німеччині, США, Канаді, Польщі та Чехії.Незважаючи на присутнє у більшості опитаних бажання попрацювати в іншій країні, практично кожен шостий не вжив жодних дій для виїзду за кордон. Більш активні охочі виїхати в основному вчать мову, готують документи для виїзду і моніторять пропозиції роботи.

Хотіла заробити, але втратила руку: Дівчині з Луцька відірвало кінцівку на роботі в польській пральні

Цілі трудової міграції відрізняються. 37% зазначили, що насамперед хочуть заробити грошей, працюючи у іншій країні. Ще третина розраховують згодом там залишитися. Майже кожен п'ятий охочий розглядає роботу за кордоном як цікавий життєвий досвід. Серед інших цілей фігурували: можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.Багато хто готовий іти на компроміси щодо працевлаштування за кордоном. Так, 65% зазначили, що готові працювати не за фахом. Додатково навчатися заради роботи за кордоном готові більше ніж половина опитаних (55%). Більше третини респондентів повідомили, що готові працювати й на нижчій посаді, аби в іншій країні. Серед інших варіантів компромісів респонденти зазначали, що можуть працювати по 12 годин на день, отримувати меншу зарплату, відкласти плани зі створення сім'ї, жити у менш хороших умовах (гуртожитках, маленьких квартирах, знімати з кимось тощо).Таким чином, робота за кордоном — вельми бажана для тих, хто взяв участь в опитуванні. Люди хочуть попрацювати в іншій країні, перш за все, заради можливості заробити і/або шансу там залишитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українці зможуть більше їздити на роботу в Чехію

Робота в Польщі: що змінилося з 1 січня 2018 року
Щасливе Рівне