01.05.2018, 08:40

1 травня: Чи не забагато свят, і чи всі вони доречні сьогодні?

День праці або День трудящих неоднозначне свято. Частіше за все цю дату сприймають як привід відпочити лишній раз. То яке значення має це свято для України і чи не забагато у нас вихідних?
Віталій Голубєв, секретар Національної спілки журналістів України, викладач Національного університету «Острозька академія» та головний редактор Видавничого дому «ОГО», переконаний, що кількість святкових днів слід відчутно скоротити: достатньо лише трьох днів.


Травневі вихідні 2018: як працюватимуть банки?

«Особисто я залишив би взагалі не більше трьох вихідних: на Новий рік, Різдво та Великдень. По одному дню на кожне свято. Навіть День незалежності цілком може бути робочим, як на мене, дуже навіть патріотично зміцнювати рідну державу продуктивною працею, а не гуляннями зі спиртним», – міркує Голубєв.

Святкові та вихідні дні 2018 року

Експерт також вважає, що сучасні реалії України не дозволяють мріяти про велику кількість свят і вихідних. Ба більше, на переконання Віталія Голубєва, найбільш оптимальним варіантом було б на кілька років відмовитися від веселощів та відносно регулярного відпочинку, натомість активно працюючи над упорядкуванням нашого спільного українського дому.

Не задофіга в нас свят, – рівнянка про чотири весняні вихідні

«Розумію, що висловлювання на зразок “якби я був президентом…“ сприймаються іронічно, і сам їх так сприймаю. Але ризикну висловити власну думку: якби я мав змогу впливати на загальнонаціональний “порядок денний“, я би звернувся до співвітчизників: друзі, давайте на 5 років засукаємо рукави й попрацюємо кожен на своїй ділянці над упорядкуванням нашого спільного українського дому. А потім будемо святкувати: коли до цього спонукатимуть відремонтовані дороги, реформовані медицина й освіта, спрощені умови для ведення бізнесу тощо. Бо постійні святкування (з приводу і без) розхолоджують. Особливо зважаючи на те, що святкувати без горілки переважна більшість наших співвітчизників не вміє і не хоче», – підсумував Віталій Голубєв.

Джерело: https://opinion.biz.ua/2018/04/26/pershe-travnya-v-ukra%D1%97ni/