15.05.2018, 18:07

“Історію української державності не можна відокремити від історії української православної церкви”

Сьогодні, 15 травня, у Рівному відбулася наукова конференція: “Християнство в історії та культурі української держави: від хрещення України-Руси до сучасності”.
Науковці та духовні особи зібралися в Рівненському державному гуманітарному університеті:

- Подібні конференції у нашому університеті — це унікальна інтелектуальна подія. Не менш важлива тема нинішньої наукової зустрічі, адже для України — це дуже важливе питання. Переконаний, що в Україні повинна бути українська церква, - підкреслює ректор РДГУ Руслан Постоловський.

У Рівному обговорили буття людини в Україні та в світі

Українська православна церква Київського патріархату на Рівненщині налагодила співпрацю із науковцями:

У Рівному обговорили буття людини в Україні та в світі

- Наш університет разом з Рівненською єпархією УПЦ Київського Патріархату створили Спільний центр міждисциплінарних досліджень з питань науки, релігії та культури. Ми разом із єпархією проводимо конференції, спільні заняття семінаристів та студентів. Й сьогодні ми спільно організували цю конференцію. Це вже 5 міжнародна конференція. Вона відбувається у складних політичних умовах. Ви всі знаєте про звернення Президента України до Вселенського патріарха з проханням про надання автокефалії. Саме тому на нашому заході зараз немає владики Іларіона — керуючого єпархії УПЦ КП, адже зараз триває засідання Синоду. Хочу наголосити також, що завдяки співпраці побачить світ видання “Служіння Богу — це служіння людям. Історія Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату”. Я — автор назви, структури та ідеї цього видання, - зазначає Людмила Шугаєва, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії Рівненського державного гуманітарного університету

Попри те, що владика Іларіон не був присутній на конференції, для присутніх зачитали його привітання. Зокрема, владика підкреслив, що історію української державності не можна відокремити від історії української православної церкви. І нині Церква відіграє важливе значення у становленні української державності.

Доповіді учасників, які пролунали під час конференції, були присвячені багатьом явищам духовного, церковного та світського життя.