Що робити, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?
Тоді у покупеця з'являється два варіанти:відмовитись від покупки та забрати свої гроші, змиритися з вищою ціною або домогтися продажу товару за ціною, зазначеною у ціннику (тобто повернення різниці між двома цінами).
Як змінювалася ціна на хліб за роки Незалежності?
Саме для бажаючих обрати останній шлях буде корисною наступна інформація.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ “Про захист прав споживачів” споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару.
Інформація про продукцію повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.
Відповідно до п. 11 Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства (затверджено наказом Мінзовнішекономторгу N 2 від 04.01.97), після проведення переоцінки товарів суб’єкт господарювання повинен перемаркірувати ціни шляхом закреслення попередньої ціни і позначення нової ціни на цінниках, товарних ярликах, етикетках підприємств-виготівників, упаковці та ін. кожної одиниці товару і засвідчити підписом працівника, відповідального за формування, встановлення або застосування цін.
Оформлення засобів інформування про ціни проводиться до надходження товару до торговельного залу або об’єкта дрібно-роздрібної торговельної мережі (п. 12 Інструкції).
Працівники суб’єкта господарювання до початку роботи повинні перевірити наявність і правильність оформлення ярликів цін (цінників) , покажчиків цін, меню, прейскурантів цін.
Відповідно до ст. 19 ЗУ “Про захист прав споживачів” забороняється ведення нечесної підприємницької діяльності, зокрема будь-якої діяльності (дій або бездіяльності), що вводить споживача в оману.
Якщо підприємницька практика спонукає або може спонукати споживача дати згоду на здійснення правочину, на який в іншому випадку він не погодився б, така практика вважається такою, що вводить в оману.
Нагадаємо, що відповідно до ч. 8 ст. 18 ЗУ “Про захист прав споживачів” нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача.
Отже, при виникненні відповідних непорозумінь при розрахунку за товар насамперед слід звернутися до адміністрації магазину з вимогою повернення різниці між ціною на ціннику та ціною, зазначеною у чеку.
У випадку відмови можна для початку залишити запис у Книзі відгуків і пропозицій.
У разі порушення строків отримання відповіді, або якщо така відповідь не задовольняє вимоги споживача, останній може звернутися з претензією до адміністрації суб’єкта господарювання (нагадаємо, що подібні претензії, заяви подаються у двох екземплярах, на одному з яких проставляється дата прийняття та дані про особу, що прийняла претензію. У випадку відмови прийняти претензію, остання надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення).
Також, не зайвим буде одразу ж зібрати докази порушення ваших прав: сфотографувати цінник, заручитися показами свідків і, звичайно ж, зберегти чек.
Вчинивши всі так звані підготовчі дії, споживач вправі звернутися із заявою до відповідного органу з питань захисту прав споживачів, долучивши до неї зазначені докази.
За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області
Держпродспоживслужба, продавці, касири, права споживача, супермаркет, ціни, чек
У селі поблизу Рівного завтра не буде світла

У селі поблизу Рівного 1 березня відключать світло
переглядів: 147
Долар скоро може коштувати 28 гривень

Березень національна валюта України розпочинає з ненайкращих позицій.
переглядів: 426
З квітня в Україні зміниться тариф на газ: чого чекати

Українці у квітні отримають нові тарифи на газ
переглядів: 286
Шоколадний десерт без випічки - кожен шматочок просто тане в роті

Шоколадний торт без випічки — рецепт чізкейку з 3 інгредієнтів
переглядів: 1327
Почему важно покупать только качественные запчасти?

От того, насколько качественно работают все технические части авто, зависит и его жизнеспособность и эффективность. Именно поэтому важно следить за тем, чтобы в авто были установлены только качественные запчасти – часто от этого может зависеть не только работа техники, но и ваша жизнь. Но нужно знать, где покупать, чтобы не «напороться» на брак или подделку.
переглядів: 114
Як правильно очищати воду в басейні?

Басейн – це не тільки статусна річ, але й естетично виконана затишна місцина на подвір’ї або в приміщенні. Красиво створений, оздоблений дорогими матеріалами, басейн здатен не тільки допомогти підтримувати свій фізичний рівень чи зняти втому тяжкого робочого дня, але й «потішити» погляд. Але для цього слід належним чином доглядати за басейном. А головне – добре очищувати воду.
переглядів: 124
У квітні в Україні здорожчає тариф на електроенергію

З квітня в Україні може вирости тариф на передачу електроенергії
переглядів: 1059
Швидка піца на лаваші за 10 хвилин: простий рецепт

Як приготувати смачну піцу швидко
переглядів: 2502
«Корисна програма»: секрети ідеальної випічки (+РЕЦЕПТ)

Найкорисніше борошно, добова норма випічки для дітей та дорослих, основні правила приготування виробів з тіста
переглядів: 376