Дача. Сад.Город. 10 ефективних способів боротьби з бур'янами
Знищення бур'янів паровим обробітком ґрунту. При різноглибинному обробітку чистого пару у весняно-літній період створюються сприятливі водно-повітряний і тепловий режими, що сприяє проростанню насіння бур'янів. Культивації частіше слід робити в першій половині літа, коли бур'яни проростають інтенсивніше і менше висушується грунт. У другій половині літа культивації можна замінити хімічним прополюванням.
Дача.Сад.Город. Як позбутись пирію та осоту на земельній ділянцці
Мульчування грунту гноєм, що перепрів. Матеріали для мульчування насправді можна використовувати різні. Це може бути і солома і деревна кора, та навіть ті бур’яни, попередньо скошені. До речі про органічне землеробство – мульчування в даному випадку є грунтопокрівельним шаром. Крім того, мульча дозволяє позбавлятися від бур’янів, хай не повністю, але в більшій мірі, так вона ще і зберігає вологу в ґрунті.
За допомогою покрівельного матеріалу можна стримувати ріст бур’янів, а також позбавлятися від них. Для городніх культур в матеріалі прорізаються отвори. Інші ділянки накриваються повністю.Для цього можна використати плівку, картон, газети або руберойд.
Головна мета – попередити доступ світла до стебел бур’янів. Щодо руберойду деякі городники мають таку думку, що з цього матеріалу в ґрунт потрапляють шкідливі речовини.
Рослини-сидерати. З допомогою цих рослин ви не тільки подавіть на ділянці бур’яни, але ще й збагатите грунт азотом. З найбільш поширених сидератів я можу виділити гірчицю, фацелію, овес, еспарцет та інші бобові.
Знищення бур'янів у посівах. У комплексі агротехнічних заходів боротьби з бур'янами в посівах сільськогосподарських культур важливе місце відводиться боронуванню, розпушуванню міжрядь просапних культур, підгортанню тощо. Боронування проводять до і після з'явлення сходів культурних рослин. Міжрядні обробітки проводять у посівах просапних (соняшнику, кукурудзи, буряків, овочевих) і зернових культур (проса, гречки тощо), висіяних з широкими міжряддями. При міжрядних обробітках знищуються не тільки малорічні, а й багаторічні бур'яни. У посівах кукурудзи, картоплі, соняшнику, частково і цукрових буряках у певні фази їх розвитку бур'яни присипаються в рядках при підгортанні культур і гинуть під шаром ґрунту.
Метод вичісування застосовують для бур’янів, які мають міцне на розрив кореневище, розміщене у верхній частині орного шару ґрунту. За такого способу кореневища витягають з ґрунту пружинними культиваторами на край поля і спалюють. Недоліком цього методу є те, що частина кореневищ залишається в розпушеному ґрунті, розтягується по полю культиваторами, швидко відростає і добре розмножується. Тому значного поширення у виробництві цей метод не знайшов.
Більш надійним у боротьбі з кореневищними бур’янами, зокрема з пирієм, є метод удушення. Він полягає в тому, що під час перехресного обробітку поля важкими дисковими боронами з добре загостреними робочими органами кореневища розрізаються на невеличкі частинки. При відростанні з них «шилець» дискування повторюють. Після повторної появи сходів пирію у вигляді «шилець» їх глибоко заорюють плугами, на яких передплужники встановлені нижче глибини дискування. Якщо на загорненій глибоко у ґрунт частині кореневища з’являється другий проросток, то він також гине, не досягнувши поверхні ґрунту.
Метод виморожування — подібний за технологією до попереднього, але кореневища гинуть у верхньому шарі від низьких температур у зимовий період.
Метод виснаження застосовують проти коренепаросткових бур’янів (осот рожевий і жовтий, березка польова та інших) коренева система яких містить значну кількість запасних поживних речовин. Пошкодження, які наносяться їй під час обробітку, стимулюють пробудження великої кількості нових придаткових бруньок, які проростаючи, виснажують бур'яни. Цей процес значно прискорюється при систематичному підрізуванні пагонів і розеток бур'янів у фазі 3—4 листків і посилюється при збільшенні глибини підрізування паростків, що з'явилися, та подовженні післязбирального періоду.
За допомогою механічних заходів не завжди можна знищити бур'яни, наприклад, на суцільних посівах, в рядках або гніздах просапних культур. Тому для знищення багатьох бур'янів використовують додатково і високоефективні хімічні речовини, які називаються гербіцидами .
За матеріалами: agrometeo.od.ua
як виполювати боротьба з бур'янами, гербіциди, щирій, осот, пирій, Дача.Сад.Город. бур'яни
Що потрібно зробити перед Новим роком: поради для ідеального свята
Напередодні Нового року важливо не лише визначитися з подарунками та меню, але й підготувати себе і свій простір до свята.
переглядів: 101
Як у Рівному відключатимуть світло завтра
Опублікували графік погодинних відключень електроенергії у Рівному на понеділок, 2 грудня
переглядів: 327
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки", якщо немає Дії?
Від сьогодні, 1 грудня, в Україні розпочалася урядова програма фінансової підтримки населення, в рамках якої передбачено виплату тисячі гривень. Отримати ці кошти можна не лише через застосунок “Дія”, а й через “Укрпошту” та банки.
переглядів: 253
Як отримати 1 000 грн "Зимової єПідтримки" через Дію: інструкція та умови
До 28 лютого українці можуть скористатися програмою "Зимова єПідтримка" і отримати 1 000 гривень від держави. Кошти доступні для дорослих і дітей, оформити виплату можна через застосунок Дія або офлайн.
переглядів: 337
У Рівному є вільна вакансія еколога
У команду КАТП 1728 на постійне місце роботи шукають еколога.
переглядів: 203