Мільярд євро макрофінансової допомоги від ЄС: за яких умов гроші прийдуть в Україну
Україна отримає фінансову допомогу від ЄС
Макрофінансова допомога (МФД) є винятковим фінансовим інструментом ЄС для стабілізації фінансово-економічної системи в країнах-партнерах ЄС, що зіткнулись із проблемами платіжного балансу, та як правило, мають підтримку з боку МВФ.
Соціальні послуги стануть ближче

Україна отримує МФД у формі кредиту під ставку, нижчу за ринкову, оскільки надання кредиту ЄС залучає кошти на відкритому ринку і передає їх на таких же умовах отримувачам допомоги. Тобто вартість кредитування відповідає вартості залучення коштів ЄС.
У 2014-2017 роках Україна в рамках трьох програм Макрофінансової допомоги отримала від ЄС кредити на суми відповідно 610 млн євро, 1 млрд євро та 1,2 млрд євро. В кінці минулого року Україна втратила шанс отримати 600 млн євро допомоги в рамках третьої програми, оскільки не виконала чотири вимоги, передбачені в Меморандумі про макрофінансову допомогу: запуск автоматичної перевірки е-декларацій, зняття заборони на експорт лісу-кругляка, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.
Для отримання коштів Україні потрібно буде виконати ряд передумов. Серед відомих передумов для отримання макрофінансу є продовження співпраці з МВФ. Рішення парламенту щодо створення Антикорупційного суду, яке було ухвалено минулого тижня, наблизило ймовірність такого продовження (хоча вже є новини щодо неповної відповідності ухваленого закону рекомендаціям Венеціанської комісії). Водночас для співпраці з МВФ уряду ще потрібно підвищити тарифи на газ для населення та забезпечити стійкість бюджету.
Продовження співпраці з МВФ є необхідною, але не єдиною умовою для отримання 1 млрд євро макрофінансу. Попереду нас чекає підписання Меморандуму про надання четвертої програми макрофінансу, в якому буде визначено чіткі критерії для отримання допомоги. Навряд чи цього разу йтиметься про 22 передумови (як в третій програмі), але там точно будуть чіткі заходи політики. Серед них - невиконані раніше критерії, а саме: запуск автоматичної перевірки е-декларацій, перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній та ефективна робота Антикорупційного суду. Інші критерії, ймовірно, включатимуть заходи у сфері боротьби із запобіганням відмиванню грошей та ухиленням від сплати податків.
Макрофінансова допомога є одним з найдешевших видів кредитування для України, оскільки цей кредит надається за низькими ставками на довгий строк, а кошти спрямовують в Державний бюджет. Проте радіти поки що рано: для отримання цих коштів Україні ще треба виконати домашнє завдання із впровадження визначених заходів політики. І головне із завдань, що стоять перед нашою країною - відновлення співпраці з МВФ.
Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, повідомляє VoxConnector

Ніч 25 липня: масовані обстріли України, вибухи в РФ, збій Starlink

Ніч на п’ятницю, 25 липня, видалася неспокійною як для України, так і для Росії. Повідомляється про чергові удари по українських містах, масштабну атаку дронів по території РФ, технічні збої у Starlink.
переглядів: 14
На станціях вибірково працюватимуть групи воєнізованої охорони, - Укрзалізниця

Українські залізничники повідомили про те, що посилили контроль під час посадки пасажирів у поїзди, адже останнім часом надійшло чимало звернень, які стосуються неналежного контролю документів поїзними бригадами — зокрема, чи збігаються ім’я в квитку та у паспорті пасажира.
переглядів: 717
Експерт назвав ймовірну причину падіння Mirage-2000 під Луцьком

Причиною падіння військового винищувача Mirage-2000 поблизу Луцька могла стати відмова систем управління польоту, що відповідають за стабілізацію літака. Про це 23 липня в етері «Суспільне. Студія» розповів військовий експерт, офіцер резерву Андрій Крамаров.
переглядів: 247
Рада визначила 28 липня Днем пам’яті загиблих у полоні

Верховна Рада України ухвалила постанову №10188, якою встановила 28 липня Днем пам’яті Захисників і Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
переглядів: 280
З полону повернулися важкохворі та поранені захисники

Україна повернула додому ще одну групу наших оборонців — серед них тяжкопоранені та важкохворі військові, які перебували в полоні тривалий час, дехто — понад три роки.
переглядів: 370
Реклама