Вітаємо: В Україні сьогодні святкують День пасічника
В Україні День пасічника відзначають з 1997 року. У серпні 1997 року Указом Президента День пасічника був встановлений офіційним святом України, яке відзначається кожного року 19 серпня.
Україна здавна славилася пасічництвом. Монастирі, козацькі старшини та й простий люд тримали бджіл. З багатьох заморських держав численні каравани везли в Київську Русь найрізноманітніші товари і обмінювали їх на продукти бджільництва. Величезну роль відіграла тоді ця працьовита комаха у становленні української державності. Князь Ігор, після затвердження договору з візантійськими послами, разом з іншими дарами підніс їм віск, а його дружина Ольга — караван з 40 посудинами, що були наповнені медом і воском. "У давнину продукти бджільництва обмінювали на золото, срібло, дорогоцінні прикраси, шовк. За часів Візантії мед і віск були справжньою валютою. А пов'язано це було з тим, що в Україні здавна вміли виготовляти мед надзвичайно високої якості", — розповідає заступник директора Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. Прокоповича" УААН Сергій Бугера.
Коли почалася історія бджільництва, точно не береться сказати ніхто. Учені знайшли бурштин — закам'янілий прозорий шматочок смоли, який налічує 15 мільйонів років. Колись у ньому навіки застигла бджола. На гробницях єгипетських фараонів висікали бджіл як символ зневаги до смерті та ідеал охайності. У Стародавньому Єгипті на стінах храмів і палаців зображували бджіл, вулики та посуд з медом і воском. Перші письмові відомості про бджіл і використання меду та воску датуються XII-XIV століттями до нашої ери. Грецький філософ Гомер змальовував використання меду і воску в домашньому вжитку, а в Аристотеля (V ст. до н. е.) описується життя бджіл, їх розведення і утримання.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Передчасно народжені діти зможуть отримати безоплатну реабілітацію
![](/images/articles/2/small/1739293229.jpg)
Передчасно народжені або хворі немовлята в Україні мають право на безоплатну медичну реабілітацію упродовж перших трьох років життя.
переглядів: 157
На Рівненщині прогнозують туман та ожеледицю
![](/images/articles/2/small/1739292924.jpg)
На Рівненщині 12 лютого очікуються туман і ожеледиця, що може ускладнити ситуацію на дорогах.
переглядів: 159
Куди піти у Рівному з 10 по 16 лютого
![](/images/articles/2/small/1739202980.jpg)
Рівнян та гостей міста запрошують взяти участь у подіях, які відбуватимуться впродовж тижня у Рівненській міській територіальній громаді.
переглядів: 360
Рівненський обласний протипухлинний центр – флагман торакальної хірургії області
![](/images/articles/2/small/1739197341.jpg)
Рівненський обласний протипухлинний центр став флагманом торакальної хірургії області. До команди закладу приєдналися провідні спеціалісти, які виконують найскладніші оперативні втручання на органах грудної клітини.
переглядів: 427
Помер колишній керівник районної лікарні на Рівненщині
![](/images/articles/2/small/1739182611.jpg)
На 76-му році життя відійшов у вічність Володимир Михайлович Рудюк – видатний лікар, мудрий керівник і людина, яка присвятила своє життя медицині та розвитку охорони здоров’я Гощанщини.
переглядів: 897