Подати
оголошення

26.08.2018, 15:05

Що повинен знати та вміти вчитель початкових класів

Фото з mon.gov.ua.

В Україні затвердили професійний стандарт для цієї професії.
Професійний стандарт вчителя початкових класів став першим профстандартом в Україні, який затвердили на національному рівні. Його розробив МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних вишів.

Коли в університетах Рівного відбудеться посвята у студенти? (+ІНФОГРАФІКА)

Міністерство соціальної політики затвердило стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», оприлюднивши його в відповідному реєстрі. Переглянути цей документ можна за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/15747.html

У документі чітко виписана загальна інформація про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя і найголовніше – конкретний перелік його функцій. Їх є 8:

Планування і здійснення освітнього процесу
Забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі та родині
Створення освітнього середовища
Рефлексія та професійний саморозвиток
Проведення педагогічних досліджень
Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти
Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті
Оцінювання результатів роботи вчителів початкових класів закладу загальної середньої освіти


Для кожної функції конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог. Зазначена також інформація про предмети та засоби праці вчителя.

Коли на Рівненщині пролунає Перший дзвоник

Наприклад, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо.

Натомість виші отримали своєрідну «дорожню карту» того, яких фахівців вони мають готувати. Профстандарт стане основою для відповідного стандарту вищої освіти.

«Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід – використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей», – наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

МОН підготувало профстандарт вчителя початкових класів за абсолютно новою Методикою розроблення професійних стандартів, що була затверджена Мінсоцполітики лише взимку цього року.

За повідомленням офіційного сайту МОН, mon.gov.ua