Завтра не можна працювати: вшановують Михайлове чудо

Згадка дива архістратига Михайла датується 4 століттям. На Заході Малої Азії знаходилась історична місцевість Фрігія. Її «серцем» називали античне місто Іераполь (за іншими даними Гіераполь). Кожен, хто приїжджав сюди, не міг відвести погляду від храму святого архістратига Михайла. Якщо вірити історичним даним, храм було збудовано завдяки жителю містечка Лаодокія, що пройнявся ініціативою віддячити святому за врятування донечки. Однієї ночі архангел Михайло з’явився чоловікові уві сні й повідомив, що його німа донька отримає дар мови після того, як вип’є цілющої води з джерела. Наступного дня дівчинка, скуштувавши диво-води, мовила перші слова. Безмежно вдячний батько вирішив збудувати храм, присвячений рятівникові.
Шістдесят років молитви в святині виконував побожний священик Архип. Віра Архипова, його поради приєднуватися до християнства і наслідувати слово Боже, збентежили язичників. Тож вони вирішили знищити храм і позбутися благочестивого християнина. Для цього з’єднали два русла повноводної гірської річки і направили їх зруйнувати фундамент храму. Угледівши небезпеку, Архип став щиро просити заступництва. За переказом, раптово сяйнув вогонь, святий архістратиг, що прибув з неба, махнув яскравим жезлом - в скелі утворилася велика тріщина, в яку і вибігла вся бурхлива вода. Архип та всі християни, що зібралися тоді біля храму, в молитвах прославили Бога і заступника Михайла за спасіння. А місце, де сталося диво, символічно назвали «Хони», що дослівно перекладається як «ущелина».
Архангела Михайла прославляють і за багато інших вчинених ним дивовиж. Якщо вірити свідченням літописців, святий являвся під час взяття Новгорода, рятував Рим від чуми і навіть допомагав Жанні д’Арк здійснити мету її життя – коронувати Карла VІІ у французькому Реймсі.
В народі свято навали днем Михайла Чудотворця. На празник забороняли займатися фізичною роботою і традиційно готували страви з медом.
На картині італійського митця Рафаеля Санті (1483-1520) «Михайло Архангел, що перемагає диявола», датованої 1518 р., зображено боротьбу святого Архістратига Михайла з демонами.
У правій руці він тримає меча. Ежен Тірон зображує явлення архангела Орлеанській діві (Жанні д’Арк).

Як поранений ветеран самотужки ремонтує шлях на Дубровиччині

Дорога між Дубровицею та селами Крупове і Нивецьк давно вважається проблемною. Вибоїни, глибокі ями, калюжі після дощу — все це стало щоденною реальністю для місцевих водіїв. За словами жителів, через цю ділянку неодноразово ламалися автомобілі, а у негоду пройти пішки було майже неможливо.
переглядів: 235
У Рівному відбувся благодійний концерт гурту «Великий Луг» 65 окремої механізованої бригади ЗСУ [+Фото]

Парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка у Рівному на день перетворився на простір єдності, підтримки та віри. Тут пройшов благодійний концерт гурту «Великий Луг» — музичного колективу 65 окремої механізованої бригади ЗСУ, учасники якого — діючі військовослужбовці.
переглядів: 264
«Це не армія — це війна»: історія командира роти з позивним «Скорп» із 68 єгерської бригади

Ігор із Рівненщини, командир роти з позивним «Скорп», мобілізувався навесні 2023 року. Хоча мав бронь, залишався вдома з маленькою дитиною, проте знав: його час служити обов’язково настане.
переглядів: 472
В Україні пропонують підвищити пенсійний вік

В Україні знову заговорили про зміну пенсійного віку. Як повідомляється, уже підготовлено відповідний законопроєкт, який передбачає підвищення пенсійного віку з 60 до 61 року.
переглядів: 459
У Рівному частково відключать газ 14–15 липня

У Рівному 14 та 15 липня тимчасово припинять газопостачання на кількох вулицях.
переглядів: 908
Реклама