02.10.2018, 08:00

Чи зростуть ціни на газ?

З 1 жовтня в Україні майже на 10% зростуть ціни на “блакитне паливо” для промисловості. Оновлені ціни на газ для промислових споживачів оприлюднила прес-служба НАК "Нафтогаз України".
Починаючи з жовтня, діятимуть розцінки 11,2-12,15 тис. грн за 1000 кубометрів (без ПДВ). Це на 9,4-9,7% більше, ніж у верес- ні. Із урахуванням податку на додану вартість кінцевий тариф на газ для промислових споживачів може становити щонайбільше 14 тисяч 586 гривень за тисячу кубометрів блакитного палива.

Що стосується тарифів на газ для населення, то уряд досі не озвучив, наскільки точно подорожчає “блакитне паливо” для пересічних українців. А до початку опалювального періоду, який стартує у жовтні, залишаються лічені дні. Багато людей досі не знають, чи нарахують їм субсидію на газ та опалення.

Як заявив у вівторок, 25 вересня, головний комерцій- ний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій ВІТРЕНКО, “Кабмін повинен на цьому тижні прийняти нову по- станову про ПСО і в якому буде встановлена ціна на газ для побутових споживачів... Наскільки я розумію, мова йде про максимум четвер". Вітренко підкреслив, що по- станова уряду передбачатиме і вартість, за якою газ відпускатимуть населенню та теплокомуненерго.

До речі, блакитне паливо для побутових споживачів мало подорожчати ще у жовтні минулого року. Потім нові ціни анонсували з 1 червня, з 1 серпня, з 1 вересня, а тепер — з 1 жовтня. Як заявив наприкінці літа міністр соцполітики Андрій РЕВА, МВФ наполягав на піднятті ціни з 6,96 грн до 11 грн за кубометр. Згодом у Кабміні озвучили інші цифри – 23,5%, тобто до 8,5 грн за куб. 12 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор НАСАЛИК під-твердив, що ціна на газ для населення в Україні зросте – такі результати перемовин уряду з Міжнародним валют-ним фондом. А керівник “На-фтогазу” Андрій КОБОЛЄВ 18 вересня заявив, що Кабмін вже нібито домовився з МВФ про компроміс – розтягнути подорожчання на два роки.
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ