02.10.2018, 13:20

На Рівненщині відбувся гастрономічний фестиваль [+Фото]

Козацький куліш, бограч, їстівні хатинки з сала та ковбаси, гречаний кисіль, грибна юшка та солов’ї – на Березнівщині відбувся «День гарячого казана».
З нагоди Дня туризму етно-туристичне свято традиційної поліської кухні вже другий рік поспіль пройшло у смт Соснове, в урочищі «Біля каменів», куди з’їхалися любителі активного відпочинку.- Приємно, що кожен район нині створює свою родзинку – унікальний фестиваль, який об’єднує всю громаду, - каже заступник голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко. - І ось у вас вже вдруге відбувається такий цікавий захід. Не дарма обрали Соснове, адже село планує стати центром об’єднаної територіальної громади і згуртує навколишні села. Також населений пункт входить до туристичного Зеленого Шляху «Медове коло». А це означає, що через село проходитимуть повноцінні маршрути для туристів».Сьогодні відома артистка приїде до РівногоЗа словами заступника голови ОДА, у наступному році з обласного бюджету планують надавати підтримку таким цікавим фестивалям, що відбуватимуться у районах.

Під час дійства у величезному казані приготували святковий куліш, а головними кухарями стали Світлана Кирилівна, голова Березнівської РДА Віталій Люшин та голова райради Віктор Федас. Кожен з них мав свою роль та додавав конкретні інгредієнти. А лісник підкидав до вогнища дрова.З’їхались на свято і народні майстри з різних куточків Рівненської області. А також неперевершені майстрині традиційних страв поліської кухні із навколишніх сіл, які пригощали присутніх.

Організатори облаштували селфі-зони, представили виставки з декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класи з ткацтва, ковальства та інших традиційних народних ремесел.

Усі бажаючі могли здійснити кінні прогулянки, а діти розважалися на ігровому майданчику. З хореографічними постановками та вокальними номерами виступили колективи художньої самодіяльності.

Найбільш витривалих і бажаючих не лише відпочити і повеселитися, а й потанцювати, запросили на святкову дискотеку «Битва діджеїв», яка розпочалась з настанням сутінків.

За матеріалами прес-служби РОДА.
Щасливе Рівне