Посівний календар на жовтень 2018
Щоденний місячний календар на жовтень 2018 підкаже найбільш сприятливі й несприятливі дні:
1 жовтня, 23-й місячний день, спадає. Місяць у Близнюках. Прибираємо на зберігання коренеплоди, формуємо крони дерев, обрізаємо вуса і поросль; консервуємо, сушимо і солимо.
2 жовтня, 24-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму щавель, кріп, моркву, часник, підгодовуємо грядки. Квасимо капусту, консервуємо, солимо зібраний урожай.
3 жовтня, 25-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму щавель, кріп, моркву, часник, обрізаємо дерева. Квасимо капусту, консервуємо, солимо.
4 жовтня, 25-й місячний день, спадає. Місяць у Леві. Перекопуємо грядки, збираємо плоди на насіння, обприскуємо від хвороб, займаємося зимовими заготовками, сушимо овочі, фрукти та гриби.
5 жовтня, 26-й місячний день, спадає. Місяць у Леві. Формуємо крони, перекопуємо грядки, збираємо плоди на насіння, займаємося зимовими заготовками, сушимо.
6 жовтня, 27-й місячний день, спадає. Місяць у Діві. Сіємо “під зиму” всі види зелені, ділимо й пересаджуємо багаторічні квіти (наприклад, іриси, хости, флокси), обрізаємо і підгодовуємо кущі та дерева.
7 жовтня, неділя, 28-й місячний день, спадає. Місяць у Діві. Ділимо та пересаджуємо багаторічні квіти, сіємо “під зиму” всі види зелені, займаємося зимовими заготовками.
Що можна посіяти "під зиму" [+ПОРАДИ]
8 жовтня, 29-й місячний день, спадає. Місяць у Терезах. Садимо і пересаджуємо кореневищні та бульбові багаторічні квіти, вкорінюємо живці, прищеплюємо й обрізаємо плодові дерева.
9 жовтня, 30-й / 1-й місячний день. Місяць у Терезах. Молодий МІСЯЦЬ (МОЛОДИК). НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ. Не можна нічого садити та сіяти. Закладаємо бульби і насіння на зберігання, боремося зі шкідниками, санітарне обрізання плодових дерев, видаляємо сухі та хворі гілки.
10 жовтня, 2-й місячний день, росте. Місяць у Скорпіоні. Садимо та сіємо “під зиму” цибулю, часник, салати, руколу, кріп, петрушку, селеру і всі види пряної зелені. Консервуємо, солимо, готуємо соки. Сушити на зиму небажано.
11 жовтня, 3-й місячний день, росте. Місяць у Скорпіоні. Садимо та сіємо “під зиму” всі види салатної та пряної зелені, цибулю, часник, квіти (наприклад, чорнобривці), садимо і прищеплюємо дерева. Сушити на зиму небажано.
12 жовтня, 4-й місячний день, росте. Місяць у Скорпіоні. Садимо та сіємо “під зиму” всі види салатної та пряної зелені, а також квіти, заготовляємо посадковий матеріал.
13 жовтня, 5-й місячний день, росте. Місяць у Стрільці. Садимо дерева, прибираємо коренеплоди на зберігання, сушимо овочі та гриби, займаємося зимовими заготовками.
14 жовтня, неділя, 6-й місячний день, росте. Місяць у Стрільці. Церковне свято Покрови. Сприятливий день для садіння дерев, викопування цибулин, кореневищ і бульб на зберігання, зимових заготовок, сушіння.
15 жовтня, 7-й місячний день, росте. Місяць у знаку Козерога. Сіємо та саджаємо під зиму всі види пряної зелені, лікарські рослини, а також часник, моркву і багаторічні декоративні кущі та квіти, заготовляємо живці.
16 жовтня, 8-й місячний день, росте. Місяць у знаку Козерога. Сіємо під зиму всі види прянощів та зелені, а також часник, цибулю і моркву, садимо дерева; консервуємо, солимо, варимо варення та джеми.
17 жовтня, 9-й місячний день, росте. Місяць у Водолії. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння та сівби. Обробляємо від хвороб, видаляємо зайві пагони, збираємо насіння, прибираємо ділянку, займаємося зимовими заготовками.
18 жовтня, 10-й місячний день, росте. Місяць у Водолії. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння та сівби. Викопуємо бульби на зберігання, видаляємо зайві пагони, збираємо насіння, займаємося зимовими заготовками.
19 жовтня, 11-й місячний день, росте. Місяць у Водолії. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння та сівби. Прибираємо бадилля і листя, видаляємо зайві пагони, збираємо насіння, займаємося зимовими заготовками.
20 жовтня, 12-й місячний день, росте. Місяць у Рибах. Обробляємо ґрунт, сіємо квіти і всі види зелені до зимового столу, консервуємо і солимо городину.
21 жовтня, неділя, 13-й місячний день, росте. Місяць у Рибах. Обробляємо ґрунт, сіємо квіти і всі види зелені для зимового столу, консервуємо овочі та фрукти.
22 жовтня, 14-й місячний день, росте. Місяць в Овні. Чистимо ділянки, прибираємо бур'ян, обрізаємо сухі гілки, обробляємо дерева та кущі від хвороб, міняємо ґрунт у горщиках та контейнерам, заготовляємо соки і вина.
23 жовтня, 15-й місячний день, росте. Місяць в Овні. Рихлимо і перекопуємо, обрізаємо сухі гілки, готуємо ґрунтові суміші, заготовляємо соки та домашні вина.
24 жовтня, 16-й місячний день, Місяць в Овні. Повний Місяць (ПОВНЯ) о 19:45. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння і пересадки рослин, кімнатних квітів. Збираємо насіння, перекопуємо ґрунт, обробляємо від хвороб, готуємо ґрунтові суміші.
25 жовтня, 17-й місячний день, спадає. Місяць у Тельці. Садимо дерева і кущі, збираємо урожай на зимове зберігання, займаємося зимовими заготовками.
26 жовтня, 18-й місячний день, спадає. Місяць у Тельці. Садимо плодові дерева і кущі, сіємо під зиму часник і моркву, консервуємо овочі.
27 жовтня, 19-й місячний день, спадає. Місяць у Близнюках. Прибираємо на зберігання коренеплоди, обрізаємо вуса і зайву поросль, консервуємо, сушимо, готуємо соки і домашні вина.
28 жовтня, неділя, 20-й місячний день, спадає. Місяць в Близнюках. Викопуємо на зберігання цибулини, бульби та коренеплоди, боремося зі шкідниками, консервуємо, сушимо, готуємо соки і домашні вина.
29 жовтня, 21-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму щавель, кріп, моркву, часник, садимо тюльпани та гіацинти, підгодовуємо грядки, квасимо капусту, консервуємо, солимо овочі.
30 жовтня, 22-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму зелень, моркву, озиму цибулю і часник, обрізаємо дерева. Консервуємо і солимо овочі, готуємо соки і домашні вина.
31 жовтня, 23-й місячний день, спадає. Місяць у Леві. Перекопуємо грядки, заготовляємо насіння, обприскуємо від хвороб, займаємося зимовими заготовками.
Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
під зиму, сіяти, садити, посівний календар на жовтень 2018, город, сад, дача
У Рівненському ЦНАПі більше не приймають заяви на компенсацію за розміщення ВПО
Через Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному припинено прийом заяв на отримання компенсації витрат власникам житла за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб!
переглядів: 160
Як користуватися олівцем для брів: покрокова інструкція
Олівець для брів – це незамінний інструмент для створення доглянутих і виразних брів. Він допомагає скоригувати форму, колір та густоту брів, надаючи обличчю завершеного вигляду.
переглядів: 123
Затискачі для упаковок з хлібом: як їх можна використати знов
Зазвичай після відкриття упаковки хліба ми без вагань викидаємо пластикові затискачі. Але ця, на перший погляд, непримітна дрібничка може стати в нагоді у господарстві та допомогти зекономити.
переглядів: 288
Із зарплат українців почнуть відраховувати 9 відсотків
В Україні планується впровадження пенсійної реформи, яка передбачає обов’язкові відрахування у розмірі 9% від заробітної плати на накопичувальну пенсію. Про це повідомила міністрка соціальної політики Оксана Жолнович.
переглядів: 279
Як зробити пенсійне в Дії
Е-пенсійне посвідчення – це цифровий документ, який підтверджує призначення пенсії та усуває необхідність у паперовому аналозі.
переглядів: 637