04.10.2018, 07:00

Посівний календар на жовтень 2018

Що робити садівникам-городникам, справжнім господарям у середині осені? Сприятливі та несприятливі дні.
Здається, зібрали майже весь цьогорічний урожай. Однак це зовсім не означає, що немає чим зайнятися в саду-городі, на дачі, у квітнику. Що робити садівникам-городникам, справжнім господарям у середині осені? Коли найкраще садити й сіяти “під зиму” та обрізати дерева?

Щоденний місячний календар на жовтень 2018 підкаже найбільш сприятливі й несприятливі дні:

1 жовтня, 23-й місячний день, спадає. Місяць у Близнюках. Прибираємо на зберігання коренеплоди, формуємо крони дерев, обрізаємо вуса і поросль; консервуємо, сушимо і солимо.

2 жовтня, 24-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму щавель, кріп, моркву, часник, підгодовуємо грядки. Квасимо капусту, консервуємо, солимо зібраний урожай.

3 жовтня, 25-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму щавель, кріп, моркву, часник, обрізаємо дерева. Квасимо капусту, консервуємо, солимо.

4 жовтня, 25-й місячний день, спадає. Місяць у Леві. Перекопуємо грядки, збираємо плоди на насіння, обприскуємо від хвороб, займаємося зимовими заготовками, сушимо овочі, фрукти та гриби.

5 жовтня, 26-й місячний день, спадає. Місяць у Леві. Формуємо крони, перекопуємо грядки, збираємо плоди на насіння, займаємося зимовими заготовками, сушимо.

6 жовтня, 27-й місячний день, спадає. Місяць у Діві. Сіємо “під зиму” всі види зелені, ділимо й пересаджуємо багаторічні квіти (наприклад, іриси, хости, флокси), обрізаємо і підгодовуємо кущі та дерева.

7 жовтня, неділя, 28-й місячний день, спадає. Місяць у Діві. Ділимо та пересаджуємо багаторічні квіти, сіємо “під зиму” всі види зелені, займаємося зимовими заготовками.

Що можна посіяти "під зиму" [+ПОРАДИ]

8 жовтня, 29-й місячний день, спадає. Місяць у Терезах. Садимо і пересаджуємо кореневищні та бульбові багаторічні квіти, вкорінюємо живці, прищеплюємо й обрізаємо плодові дерева.

9 жовтня, 30-й / 1-й місячний день. Місяць у Терезах. Молодий МІСЯЦЬ (МОЛОДИК). НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ. Не можна нічого садити та сіяти. Закладаємо бульби і насіння на зберігання, боремося зі шкідниками, санітарне обрізання плодових дерев, видаляємо сухі та хворі гілки.

10 жовтня, 2-й місячний день, росте. Місяць у Скорпіоні. Садимо та сіємо “під зиму” цибулю, часник, салати, руколу, кріп, петрушку, селеру і всі види пряної зелені. Консервуємо, солимо, готуємо соки. Сушити на зиму небажано.

11 жовтня, 3-й місячний день, росте. Місяць у Скорпіоні. Садимо та сіємо “під зиму” всі види салатної та пряної зелені, цибулю, часник, квіти (наприклад, чорнобривці), садимо і прищеплюємо дерева. Сушити на зиму небажано.

12 жовтня, 4-й місячний день, росте. Місяць у Скорпіоні. Садимо та сіємо “під зиму” всі види салатної та пряної зелені, а також квіти, заготовляємо посадковий матеріал.

13 жовтня, 5-й місячний день, росте. Місяць у Стрільці. Садимо дерева, прибираємо коренеплоди на зберігання, сушимо овочі та гриби, займаємося зимовими заготовками.

14 жовтня, неділя, 6-й місячний день, росте. Місяць у Стрільці. Церковне свято Покрови. Сприятливий день для садіння дерев, викопування цибулин, кореневищ і бульб на зберігання, зимових заготовок, сушіння.


15 жовтня, 7-й місячний день, росте. Місяць у знаку Козерога. Сіємо та саджаємо під зиму всі види пряної зелені, лікарські рослини, а також часник, моркву і багаторічні декоративні кущі та квіти, заготовляємо живці.

16 жовтня, 8-й місячний день, росте. Місяць у знаку Козерога. Сіємо під зиму всі види прянощів та зелені, а також часник, цибулю і моркву, садимо дерева; консервуємо, солимо, варимо варення та джеми.

17 жовтня, 9-й місячний день, росте. Місяць у Водолії. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння та сівби. Обробляємо від хвороб, видаляємо зайві пагони, збираємо насіння, прибираємо ділянку, займаємося зимовими заготовками.

18 жовтня, 10-й місячний день, росте. Місяць у Водолії. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння та сівби. Викопуємо бульби на зберігання, видаляємо зайві пагони, збираємо насіння, займаємося зимовими заготовками.

19 жовтня, 11-й місячний день, росте. Місяць у Водолії. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння та сівби. Прибираємо бадилля і листя, видаляємо зайві пагони, збираємо насіння, займаємося зимовими заготовками.

20 жовтня, 12-й місячний день, росте. Місяць у Рибах. Обробляємо ґрунт, сіємо квіти і всі види зелені до зимового столу, консервуємо і солимо городину.

21 жовтня, неділя, 13-й місячний день, росте. Місяць у Рибах. Обробляємо ґрунт, сіємо квіти і всі види зелені для зимового столу, консервуємо овочі та фрукти.

22 жовтня, 14-й місячний день, росте. Місяць в Овні. Чистимо ділянки, прибираємо бур'ян, обрізаємо сухі гілки, обробляємо дерева та кущі від хвороб, міняємо ґрунт у горщиках та контейнерам, заготовляємо соки і вина.

23 жовтня, 15-й місячний день, росте. Місяць в Овні. Рихлимо і перекопуємо, обрізаємо сухі гілки, готуємо ґрунтові суміші, заготовляємо соки та домашні вина.

24 жовтня, 16-й місячний день, Місяць в Овні. Повний Місяць (ПОВНЯ) о 19:45. НЕСПРИЯТЛИВИЙ ДЕНЬ для садіння і пересадки рослин, кімнатних квітів. Збираємо насіння, перекопуємо ґрунт, обробляємо від хвороб, готуємо ґрунтові суміші.

25 жовтня, 17-й місячний день, спадає. Місяць у Тельці. Садимо дерева і кущі, збираємо урожай на зимове зберігання, займаємося зимовими заготовками.

26 жовтня, 18-й місячний день, спадає. Місяць у Тельці. Садимо плодові дерева і кущі, сіємо під зиму часник і моркву, консервуємо овочі.

27 жовтня, 19-й місячний день, спадає. Місяць у Близнюках. Прибираємо на зберігання коренеплоди, обрізаємо вуса і зайву поросль, консервуємо, сушимо, готуємо соки і домашні вина.

28 жовтня, неділя, 20-й місячний день, спадає. Місяць в Близнюках. Викопуємо на зберігання цибулини, бульби та коренеплоди, боремося зі шкідниками, консервуємо, сушимо, готуємо соки і домашні вина.

29 жовтня, 21-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму щавель, кріп, моркву, часник, садимо тюльпани та гіацинти, підгодовуємо грядки, квасимо капусту, консервуємо, солимо овочі.

30 жовтня, 22-й місячний день, спадає. Місяць у Раку. Сіємо під зиму зелень, моркву, озиму цибулю і часник, обрізаємо дерева. Консервуємо і солимо овочі, готуємо соки і домашні вина.

31 жовтня, 23-й місячний день, спадає. Місяць у Леві. Перекопуємо грядки, заготовляємо насіння, обприскуємо від хвороб, займаємося зимовими заготовками.

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram