Ми у Facebook
22.10.2018, 14:39

Нерозмитнене авто на "євроблясі" визнали законним

ілюстративне фото з politeka.net.

Подібне рішення виніс Верховний суд України.
Користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які ввезені з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 Митного кодексу України.

Сакральна формула пального: з чого складається ціна бензину в Україні


Такий висновок зроби Верховний Суд, розглянувши в касаційному порядку позов фізичної особи до митниці про скасування постанови, яка цю особу визнала винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч. 2 ст. 469 МК України, та оштрафувала у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

Українці віддають перевагу вживаним авто

Позивач, має автомобіль з реєстраційним номером Естонії і не зняв його там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту. Під час судових засідань сам позивач визнав, що ввіз машину для тривалого використання на території України, а «транзит» заявив, щоб не оформляти авто та не платити відповідні платежі.

Апеляційний суд, скасувавши постанову суду першої інстанції, відмовив у задоволенні позовних вимог.

Позивач не погодився з таким рішенням і оскаржив його в касаційному порядку, пославшись на Рішення Конституційного Суду України № 1-рп/2015, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які ввезені з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 МК України.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Як вбачається з оскаржуваної постанови, підставою для її прийняття стало те, що позивач у строки, визначені ст. 95 МК України (для автотранспорту – 10 діб, у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб), автомобіля не вивіз, натомість продовжує ним користуватись як транспортним засобом, митне оформлення якого не закінчено, без дозволу митниці.

Верховний Суд, враховуючи висновок Конституційного Суду України, зазначив, що в ч. 2 ст. 469 МК України чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не закінчено або які перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем чи поміщені в режим митного складу. Такий митний режим, як тимчасове ввезення, не зазначений у вказаних положеннях Кодексу.

За таких обставин колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про скасування оскаржуваної постанови, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил, передбачений ч. 2 ст. 469 МК України.

Про це повідомляє Судова влада, court.gov.ua.





На правах реклами