27.10.2018, 19:55

Олег Сенцов отримав премію Сахарова

фото з twitter.com/Europarl_EN

Ув'язненний український режисер отримав високу нагороду
Лауреатом премії Сахарова «За свободу думки» 2018 року став український режисер Олег Сенцов. Рішення про це оголосили кілька днів тому в Європейському парламенті у Страсбурзі.

Олег Сенцов почав писати сценарій нового фільму про життя ув’язнених

Представники Європейської народної партії, зокрема, євродепутат від Словаччини Едуард Кукан привітав рішення, заявивши: «Олег Сенцов – в’язень совісті, чесна й невинна людина, яка після протистояння російській окупації Криму була засуджена до 20 років в’язниці російськими судами за фактом обвинувачення в плануванні терористичних актів. Це – порушення міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя. Підтримуючи Олега Сенцова, Європарламент використав можливість залишатися вірним своїм переконанням, принципам демократії, правам людини та гідності, верховенству права та свободі думки».

Олег Сенцов припинив голодування, - офіційні джерела


Голова фракції лібералів Ґі Верхофстат заявив, що історія Олега Сенцова – це історія понад 65 інших українських громадян, яких режим Путіна ув'язнив через політичні причини, щоб примусити кожного кримчанина не критикувати анексію півострова Росією.

Про це повідомляє Радіо Свобода, radiosvoboda.org.

Довідка: Премія Сахарова за свободу думки — щорічна відзнака Європейського Парламенту. Започаткована 1988 року.

Нагорода вручається за досягнення в таких областях:

захист прав людини і його основних свобод;
розвиток демократії і відстоювання верховенства права;
повага до міжнародного законодавства;
захист прав меншин.

(Вікіпедія)
Щасливе Рівне