Подати
оголошення

09.11.2018, 12:00

У Рівному нагородили юних письменників

З нагоди Дня писемності і мови у світлиці Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки нагородили переможців щорічного Обласного літературного конкурсу “Перло многоцінне”.
Конкурс організований Рівненським обласним об᾿єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Його голова Іван Вєтров вручив дипломи переможцям – юним поетам, прозаїкам, публіцистам; грамоти учителям-наставникам, наголосив на важливості тематики: мови як ознаки державності українців, культурно-історичного явища; національної ідеї як головної цінності українського народу.

У Рівному нагородять переможцівЖурі опрацювало біля тисячі творчих робіт понад 300 учасників.


Молоді автори Рівненщини мають шанс надрукувати свої доробки


Голова журі конкурсу Євген Шморгун проаналізував творчі роботи та відзначив щорічне зростання професійності написання.Кращі твори увійдуть до літературного альманаху «Проріст», який традиційно вручається 22 травня у Пересопниці.Цьогоріч переможці також нагороджені безкоштовною поїздкою у Канівський музей Тараса Шевченка за сприяння Філіалу Злученого Українського Американського Допомогового комітету в рамках Проекту «Іду з дитинства до Тараса».

Мета Конкурсу – утвердження української національної ідеї, державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.
Конкурс проводиться як творче змагання для дітей шкільного віку, які шанують українське слово, мають літературний хист.

Жанр літературних творів автори обирають добровільно – поезія, драма, проза, оповідання, новели, нариси, етюди, замальовки та ін.

Тематика літературних творів Конкурсу:
- мова – ознака державності українців;
- слово, мова як культурно-історичне явище;
- творці, носії, захисники української мови, писемності, культури та ін.
- національна ідея як головна цінність українського народу.

Велика вдячність членам журі та оргкомітету Євгену Шморгуну, Наталії Савчук, Тетяні Сергіюк, Мирославі Косарєвій.