09.11.2018, 16:46

Сьогодні починається боротьба за шахову корону Світу

В п’ятницю, 9 листопада, в Лондоні розпочнеться Матч за звання чемпіона світу з шахів – 2018.
В поєдинку за шаховою дошкою зійдуться дійсний Чемпіон Світу з шахів Магнус Карлсен з Новрегії та переможець Турніру претендентів Фабіо Каруана зі Сполучених штатів Америки. Матч відбувається під егідою всесвітньої шахової федерації Фіде з правом організації, яке належить компанії Агон.
Як повідомляє Укрінформ, суперники зіграють 12 партій з контролем часу 100 хвилин на 40 ходів, потім 50 хвилин на 20 ходів та 15 хвилин до кінця партії з додаванням 30 секунд за кожний хід, починаючи з першого. Після шостої партії відбудеться зміна кольору фігур (учасник, у якого були білі фігури у першій зустрічі, грає сьому чорними).

Магнус Карлсен, фото <br />
Andreas Kontokanis from Piraeus, Greece, CC BY-SA 2.0. Фото з ru.wikipedia.org.<br />
Магнус Карлсен, фото
Andreas Kontokanis from Piraeus, Greece, CC BY-SA 2.0. Фото з ru.wikipedia.org.


У разі нічиї відбудеться тайм-брейк: 4 партії з контролем часу 25 хвилин+10 секунд на хід. Якщо збережеться рівновага, то гратимуться 2 партії з контролем 5 хвилин+3 секунди на хід, а далі, при неохідності, ще чотири бліц-матчі по 2 партії. Якщо і тоді переможця не виявлять, зіграють так званий Армагеддон, партію, у якій білі матимуть 5 хвилин, чорні - 4, з додаванням 3 секунд після 60-го ходу. Нічия на користь чорних.

фото з london2018.worldchess.com
фото з london2018.worldchess.com


Перші десять двобоїв пройдуть за схемою - дві партії, вихідний. Потім гратимуть через день. Початок гри о 17-й годині за київським часом. Призовий фонд матчу складає понад 1 мільйон євро. 60 відсотків отримає переможець, 40 - той, що програв. У разі тай-брейку, пропорція буде трохи іншою - 55% на 45%.

Фабіо Каруана, фото Vladimir Barskij - http://ruchess.ru/, CC BY-SA 3.0, ru.wikipedia.org
Фабіо Каруана, фото Vladimir Barskij - http://ruchess.ru/, CC BY-SA 3.0, ru.wikipedia.org


Подивитися трансляцію можна на сайті Фіде.

До речі, Магнус Карлсен у 2016 році зустрічався із українським гросмейстром Василем Іванчуком. Український, без перебільшення, легендарний майстер переграв свого суперника під час Великого турніру зі швидких шахів, який відбувався у Досі (Катар). Українець, безкомпромісно обігравши норвежця, отримав титул Чемпіона Світу зі швидких шахів.