11.11.2018, 15:20

Податкова: Підприємці сплачують податок незалежно від доходу

Фото з Інтернету

Підприємці сплачують єдиний внесок незалежно від суми отриманого чи не отриманого доходу.

Податківці звертають увагу фізичних осіб-підприємців (у тому числі платників єдиного податку) та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, що відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», вони є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно з частиною дванадцятою ст. 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця ( у 2018 році – 3723х22% = 819,06 грн. щомісяця).

Отже, всі підприємці та особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід за звітний період чи ні.

Тому, щоб запобігти виникненню заборгованості, усім зареєстрованим підприємцям необхідно подбати про своєчасну сплату єдиного внеску.

Звірку щодо наявності чи відсутності заборгованості можна провести в податковій інспекції за місцем реєстрації платника.
Щасливе Рівне