Що таке багатотарифний лічильник електроенергії і як він допомагає економити (+ІНФОГРАФІКА)
Сам по собі так званий «зонний» прилад обліку не призводить до економії електроенергії, але встановлення багатотарифних приладів обліку та перехід на розрахунки за спожиту електроенергію за тарифами, які диференційовані за періодами часу, дозволяє споживачам заощаджувати за рахунок найбільшого споживання електричної енергії у період доби, в який діє найменший тарифний коефіцієнт.
Чи потрібен дозвіл від “Рівнеобленерго”, якщо встановлювати вдома бойлер
Зонний облік буде вигідним, якщо більшістю електроприладів ви користуєтеся вночі або можете перенести на нічний час роботу електроприладів великої потужності — кондиціонера, бойлера, тепловентилятора, теплої підлоги, електроопалення тощо.
На яких вулицях у Рівному безкоштовно замінять лічильники (+ПЕРЕЛІК)
Відповідно до Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 764 від 13.06.2017 року, розрахунки населення за спожиту електроенергію здійснюються за такими тарифними коефіцієнтами:

За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
0,5 тарифу з 23-ї години до 7-ї години;
повний тариф у інші години доби.
За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
Отож, з двозонним тарифом можна економити у будь-якому разі, адже максимальна ціна за 1 кВт/год дорівнює звичайному тарифу, за яким Ви нині сплачуєте.
Обираючи тризонний тариф, варто врахувати— у пікові години (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00) потрібно сплачувати на 50% більше від звичайного тарифу. Тому потрібно впевнитися, що у пікові години Вам знадобиться електроенергія у незначних обсягах.
Зважаючи на вартість зонного приладу обліку та робіт з його встановлення (станом на 1 листопада 2018 року – близько 2000 грн) та враховуючи споживання електроенергії кожним окремим абонентом, окупність встановлення багатотарифного електролічильника складає від 10 до 18 місяців. Враховуючи дані потарифного споживання мешканцями Рівненської області, в середньому економія одного домогосподарства у 2018 році становить 87 гривень на місяць.
Про це повідомляє прес-служба Рівнеобленерго, roe.vsei.ua.

багатотарифний лічильник, зональний лічильник, лічильники, світло, споживач
Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 170
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 179
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 189
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 198
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 137