Подати
оголошення

27.11.2018, 16:40

Серед захоплених росіянами моряків є 18-річний юнак

фото з gordonua.com

Відомі деталі щодо моряків, яких росіяни полонили у Азовському морі.
В неділю, 25 листопада, росіяни напали на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Напад на українські кораблі здійснили, коли вони поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Представниця Росії розповіла про долю українських моряків

За наявними даними, у полон росіян потрапило 23 українські моряки. Шестеро - поранені. ВМС ЗСУ не підтверджують, але й не спростовують інформацію про імена полонених моряків, які були оприлюднені в ЗМІ. Серед них, як вдалося дізнатися з відкритих джерел, можуть бути:

Про це повідомляє Радіо Свобода


Андрій Артеменко
Андрій Артеменко


Андрій Артеменко


Про те, що цей український моряк опинився у полоні росіян, повідомляє перша віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Відомо, що йому 24 роки і він з Новоукраїнки (Кіровоградщина).

Його батько Анатолій Артеменко розповів, що син уклав вже другий контракт з Військово-морськими силами Збройних сил України. Востаннє він спілкувався з Андрієм півтора тижня тому.

Водночас громадянська дружина моряка Марина Уманець розповіла журналістам, що востаннє спілкувалася з ним увечері 23 листопада.

«Перед відходом він говорив, що вони повинні перебазувати корабель в Бердянськ, просто переправити його. Він сказав, що будуть переходити цей Керченський міст. Був начебто дозвіл на перехід», – розповіла вона.

Андрій Ейдер
Андрій Ейдер


Андрій Ейдер

Цьому хлопцеві 18 років, і він з Одеси. Про нього теж повідомила Ірина Геращенко. Батьки Андрія Ейдера підтверджують, що він справді потрапив у полон до росіян, однак пишуть, що наразі не мають будь-якої офіційної інформації про його стан, а тому не можуть коментувати ситуацію. Водночас вони наголошують, що пишаються своїм сином.


Роман Мокряк
Про те, що цей 31-річний капітан малого броньованого артилерійського катера «Бердянськ» теж потрапив у полон, повідомляє проект «Повернись живим».

«У Криму Роман служив на єдиній українській субмарині. Її захопили росіяни. Але він не зрадив присязі. У 2015 році моряк жив у 15-місному кубрику ракетного катера «Прилуки» в Одесі. На березі місця для нього та інших 14 моряків, які вийшли з півострова, на той час, на жаль, не знайшлося», – пишуть волонтери.

Богдан Небилиця by Oleksandr Milyukov (Courtesy Image)
Богдан Небилиця by Oleksandr Milyukov (Courtesy Image)


Богдан Небилиця

Про перебування командира малого броньованого артилерійського катера «Нікополь» у полоні росіян повідомляє журналістка видання «Лівий берег» Вікторія Гера. Він родом із Сумщини.

«Він був серед тих курсантів Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі, які відмовилися присягнути Росії і співали гімн України, коли російські військові спускали з флагштока український прапор і піднімали свій. Небилиця разом з іншими курсантами, що не перейшли на службу Росії, закінчував своє навчання в Інституті Військово-морських сил Одеської морської академії. З 2016 він отримав диплом і був призначений командиром «Нікополя», – зазначає вона.

Для випускника 2016 року Богдана Небилиці першим місцем служби був ракетний катер «Прилуки» на посаді командира ракетно-артилерійської бойової частини. Згодом офіцера було призначено командиром малого броньованого артилерійського катера «Нікополь».

На початку листопада він був одним із тих, хто готувався командувати «Айлендами», які передали Україні Сполучені Штати Америки.

Василь Сорока

Наразі відомо, що йому 27 років. Він теж одесит. Більше інформації про військового знайти не вдалося.

* * *

Про решту українських моряків захоплених у полон наразі інформація відсутня.

«Юні. Прекрасні... Поранені російськими покидьками і захоплені в полон... Молимося. Вимагаємо негайного звільнення», – пише перший-віце спікер українського парламенту Ірина Геращенко.

«За попередніми даними, хлопці чинили опір, не йдуть на контакт з агресором», – зазначає журналіст Андрій Цаплієнко.

Представниця Росії розповіла про долю українських моряків

Нагадаємо, , 25 листопада, стався конфлікт в Азовському морі, в районі Керченської протоки. Після 21.00, за повідомленням ВМС України, малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. Також є інформація про двох поранених українських військових моряків.Доля моряків з кораблів ВМС ЗСУ, яких захопили російські служби 25 листопада, Україні невідома, загалом на суднах перебували 23 особи. Начальник Генштабу зазначив, що на той час було відомо про 6 поранених.

Президент України звернувся до керівництва Російської Федерації з вимогою негайно звільнити полонених.

Пізніше, омбудсмен Росії Тетяна Москалькова заявила про те, що троє поранених українських моряків із судна, яке захопила Росія, перебувають у 1-й Керченській лікарні в анексованому Криму.