Як Нацбанк проводитиме перевірки банків у 2019 році
«Національний банк відповідно до затвердженої Стратегії продовжує впроваджувати принципи прозорості при здійсненні банківського нагляду та плануванні інспекційних перевірок банків. Відтепер, ми щорічно будемо оприлюднювати наш план перевірок на наступний рік. Разом з тим, Національний банк вирішив запровадити практику завчасного, не пізніше ніж за 20 днів до початку перевірки, доведення до банків інформації про проведення планових інспекційних перевірок та їх програми. Ці заходи сприятимуть підвищенню прозорості та ефективності здійснення нагляду за дотриманням банками вимог банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку України, з урахуванням оцінки ризиків, сприянню стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та кредиторів банків», - прокоментувала перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

За її словами, у наступному році Національний банк продовжить також проводити позапланові перевірки, необхідність яких визначатиметься на підставі наглядових дій в рамках системи раннього реагування. Усього за 2018 рік департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 25 планових та 21 позапланову перевірку банків.
До переліку фінансових установ, в яких пройдуть у 2019 році планові інспекційні перевірки увійшов 51 банк:
Нагадаємо, у травні 2018 року Нацбанк відкоригував вимоги до планування інспекційних перевірок банків та інших осіб, які охоплюються його наглядовою діяльністю, з урахуванням настанов Європейського банківського органу щодо організації єдиної процедури та методології процесу наглядових перевірок та оцінки.
Відтак, періодичність проведення інспекційних перевірок залежатиме від величини банку (його значення для системи) і його ризиків. Зокрема, об’єкти наглядової діяльності перевірятимуться відповідно до затвердженого Правлінням НБУ плану інспекційних перевірок, складеного на підставі ризик-орієнтованого підходу з урахуванням проведеної регулятором оцінки банків під час здійснення безвиїзного банківського нагляду.
Про це повідомляє прес-сжлужба Нацбанку України, bank.gov.ua.
Національний банк України також визначив регламент роботи системи електронних платежів Національного банку України та порядок роботи банківської системи України в період завершення звітного року.

Новини України та світу, Україна, Нацбанк, банки, перевірки, перевірки банків
Головні новини та події ночі 10 серпня: атака дронів, пожежа на нафтозаводі в Саратові, світ обговорює зустріч Трампа з Путіним

Ніч на 10 серпня в Україні та світі була насичена подіями. Російські війська здійснили масовану атаку, випустивши по Україні близько 100 ударних дронів та імітаторів. Українські сили оборони успішно знешкодили 70 з них.
переглядів: 165
На Херсонщині ворожий дрон атакував автобус із цивільними: є загиблі та поранені

Сьогодні, 9 серпня, близько 08:00 ранку російські окупанти скоїли черговий злочин проти цивільного населення на Херсонщині. Ворожий дрон атакував автобус, що перевозив мирних жителів, внаслідок чого на місці загинули двоє людей, а ще 16 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
переглядів: 335
Новим речником Міністерства оборони України став військовослужбовець, журналіст і телеведучий

Новий речник Міністерства оборони України — Орест Дрималовський, який привернув увагу своєю відданістю службі та гідністю. Дрималовський є військовослужбовцем, журналістом і телеведучим, що вже встиг зарекомендувати себе в умовах війни та медіапростору.
переглядів: 396
Головні події та новини за ніч 9 серпня: Росія атакує, Трамп готується до зустрічі з Путіним, а партизани знищують логістику ворога

Ніч на 9 серпня в Україні розпочалася з чергової серії російських атак на мирні міста. Під ударом опинилася Балаклійська громада на Харківщині, а зранку ворог завдав ракетного удару по Дніпру. Водночас, міжнародна арена стала свідком гучної заяви Дональда Трампа про майбутню зустріч з Володимиром Путіним.
переглядів: 333
Головні події та новини за ніч: атака безпілотниками, втрати ворога, заяви Трампа

Коротко про важливі й актуальні події, що трапились в Україні та світі цієї ночі.
переглядів: 522
Реклама